3600X ve RTX 2060 Super Sistem

Tam olarak sorun demek yanlış tabi fakat, Ryzen işlemciler İntel işlemcilere göre daha yüksek RAM frekansı destekler. Bu yüzden RAM frekansı yüksek olan RAM kullandığımız zaman oyunlarda işlemcinin performansı sayısal olarak baktığında az olsa da test sonuçlarına göre gözle görülür bir artış olmaktadır. CL değeri düşük Frekans hızı yüksek (bütçeye göre) RAM seçmek Ryzen işlemciler için daha iyi oluyor.
Daha ayrıntılı bilgi için araştırma yapabilirsin elbette ben basitçe bahsettim.
Ha bu "dünyalar kadar fark yaratır mı?" dersen, en az %10 performansını etkileyecektir ve ileriye dönük sistemler toplamaya çalıştığımız için yüksek Frekanslı RAM almak her türlü yanımıza kar kalacaktır.

Tam olarak sorun demek yanlış tabi fakat, Ryzen işlemciler İntel işlemcilere göre daha yüksek RAM frekansı destekler. Bu yüzden RAM frekansı yüksek olan RAM kullandığımız zaman oyunlarda işlemcinin performansı sayısal olarak baktığında az olsa da test sonuçlarına göre gözle görülür bir artış olmaktadır. CL değeri düşük Frekans hızı yüksek (bütçeye göre) RAM seçmek Ryzen işlemciler için daha iyi oluyor.
Daha ayrıntılı bilgi için araştırma yapabilirsin elbette ben basitçe bahsettim.
Ha bu "dünyalar kadar fark yaratır mı?" dersen, en az %10 performansını etkileyecektir ve ileriye dönük sistemler toplamaya çalıştığımız için yüksek Frekanslı RAM almak her türlü yanımıza kar kalacaktır.

anladım dediğinizi bunu göz önüne alarak 3000lik ramleri seçtim hazır sistem aldığım için 3200lük ramler 300 tl civarı fark ediyordu zaten bütçemi baya aştığım için böyle oldu bütçem el verirse ilerde değişiklik yaparım ilginiz için teşekkür ediyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı