R5 3600X ve RTX 2060 Super Sistem Toplama

Dgnburak35

Centipat
10.300 arkadaşlar sizce ekleme ve çıkarma yapmali miyim parçalarda? Veya gereksiz dediğiniz, bunun yerine bu daha ucuz dediğiniz parca var mi, önerilerinizi yazar mısınız?

WhatsApp Image 2020-04-09 at 15.52.14.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
10.300 arkadaşlar sizce ekleme ve çıkarma yapmali miyim parçalarda? Veya gereksiz dediğiniz, bunun yerine bu daha ucuz dediğiniz parca var mi, önerilerinizi yazar mısınız?

Eki Görüntüle 531837
Kesinlikle Rog Strix'in 5700 serisinden uzak durun,kronik sorunlu bir model. Ayrıca overclock veya phtoshop vb. ağır işler yapmayacaksanız sıvı soğutmaya gerek yok. Onun dışında ramler 3200Mhz olsa yeterli. Dediğim iyileştirmeleri yaparsanız ekran kartını 2070 yapabilirsiniz.

Anladım. Bilgisayarı uzun yıllar Word, Skype ve oyun oynamak için alıyorum. Dediğiniz işlemleri yaptım ve ek olarak eklemek istiyorum soğutucuyu komple çıkartıp RAM'leri 3200MHz çektikten sonra ASUS Dual GeForce RTX 2070 Super Evo OC 8 GB GDDR6 256 Bit adlı ekran kartını seçiyorum. RAM'leri değiştirmem oyundaki performansı etkiler mi?

Sıvı soğutma bence gereksiz olmuş.

10.400 civarı ve RTX 2070 Super koydum:
(Beyaz)
(Egzoz)
Bu daha iyi fikir verir soğutucu hakkında:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Karşılaştırma yaparsak:
1- Daha üst segment bir anakart. Sizin seçtiğiniz anakart ile zaten OC yapmayı önermem.
2- RTX 2070 Super
3- M.2+1 TB HDD
4- Kasa hava akışı ve kaliteli olarak daha iyi.
5- Daha ileriye dönük ve daha güvenilir bir PSU.
6- Ve videoda gördüğünüz gibi Corsair H55 ile benzer performans veren soğutucu.

Son düzenleme:
Daha önce bilgisayar toplamadığım için gelen ürünleri montajlamakta sorun yaşarım. Özellikle bir siteden almamın sebebi bu. 2. yorumumda ekran kartını yazdığınızla güncellemiştim. Neden 1. yorumda ki ekran kartını önermiyorsunuz bir sebebi var mı? Ve ek olarak toplama işlemini tek bir siteden yapmam gerektiği için montajdan kaynaklı olarak attığım link üzerinden düzeltmeler yapmamız mümkün mü? Daha iyi bir iyileştirme olması açısından.

Daha önce bilgisayar toplamadığım için gelen ürünleri montajlamakta sorun yaşarım. Özellikle bir siteden almamın sebebi bu. 2. yorumumda ekran kartını yazdığınızla güncellemiştim. Neden 1. yorumda ki ekran kartını önermiyorsunuz bir sebebi var mı? Ve ek olarak toplama işlemini tek bir siteden yapmam gerektiği için montajdan kaynaklı olarak attığım link üzerinden düzeltmeler yapmamız mümkün mü? Daha iyi bir iyileştirme olması açısından.
Bilgisayar toplamak hep çok zor gibi görünür. Ancak birkaç ince detay dışında lego yapmak gibidir. Bunun için bilgisayar toplama videoları izleyerek püf noktaları alarak sizde kolayca toplayabilirsiniz. Technopat'ın bu konularda birçok videosu var. Onun dışında linkini bıraktığım videoda topladıktan sonra ne yapacağınız hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sistem toplamak zor bir şey değil mesela bunun gibi bir sürü video var:

Ayrı ayrı alınınca hem parça kalitesi hem daha güçlü bir şey alınabiliyor.

Hazır sistem alınacaksa Teknobiyotik X1.5 sistemine değişiklik yaparak daha mantıklı geliyor.

Sistem toplamak zor bir şey değil mesela bunun gibi bir sürü video var:

Ayrı ayrı alınınca hem parça kalitesi hem daha güçlü bir şey alınabiliyor.

Hazır sistem alınacaksa Teknobiyotik X1.5 sistemine değişiklik yaparak daha mantıklı geliyor.

Elbette kolaydır ama hiç yapmayan birine zor geliyor yani benim gibi :). En son kasa olan ilişkimden sonra elimi sürmemeye karar verdim. Malum 6 milyarlık malı tornovida ile çizdiğim için çalışmamıştı, o yüzden hazır kasa almayı düşünüyorum :).

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı