R5 3600X ve RX 5700 XT Sapphire tabanlı sisteme 700W PSU yeter mi?

BERNARDO53

Decapat
Ekran kartını ASUS TUF RX 5700 XT seçtim, işlemcim 3600X, anakartım Gigabyte Aorus Elite B450, RAM'lerım Corsair Vengeance Pro RGB 3200 MHz CL16 vs. Ekran kartı sorun çıkarttı garantiye gönderdim. Şimdi araştırma yapıyorum Sapphire RX 5700 XT (Special Edition) ya da ASUS Radeon ROG STRIX RX 5700 XT Gaming OC 8 GB arasında gidip geliyorum. Kasam Cooler Master MB511 RGB orijinal 700W 80+ PSU'lu. Sapphire 285W güc tüketimi gösteriyor ASUS yanlış olmasın, 225 mi ne. Testlerde de genelde Sapphire'yi övmüşler. Sapphire alsam mevcut kasamla sorun yaşar mıyım?

Ekran kartını ASUS TUF RX 5700 XT seçtim, işlemcim 3600X, anakartım Gigabyte Aorus Elite B450, RAM'lerım Corsair Vengeance Pro RGB 3200 MHz CL16 vs. Ekran kartı sorun çıkarttı garantiye gönderdim. Şimdi araştırma yapıyorum Sapphire RX 5700 XT (Special Edition) ya da ASUS Radeon ROG STRIX RX 5700 XT Gaming OC 8 GB arasında gidip geliyorum. Kasam Cooler Master MB511 RGB orijinal 700W 80+ PSU'lu. Sapphire 285W güc tüketimi gösteriyor ASUS yanlış olmasın, 225 mi ne. Testlerde de genelde Sapphire'yi övmüşler. Sapphire alsam mevcut kasamla sorun yaşar mıyım?
5700 XT'ler için tavsiye edilen güç kaynakları mimimum 650 Watt. Sizde 700 Watt var. Sertifikasıda varsa oldu bu iş. Çektikleri güç önemli değil minimum tavsiye ettikleri güç kaynağı önemli. 500 Watt %80 verimli bir güç kaynağı kullanırsanız alacağınız sağlıklı güç 400 Watt. Hesaplamalar doğru fakat %95 verimli güç kaynağı alırsanız.

Sapphire kullanıyorum Nitro+ modeli. Alabilirsin ben memnunum.

Kardeşim ASUS tavsiye ederim. Bu arada o kart zaten sıkıntılı olduğundan dolayı önermeyeceğim bir karttır. A-B marka önemli değil RX 5700 XT sıkıntılı. Ama illaki alacaksan da ASUS önerimdir. Bu arada watt kısmına takılma 650 bile fazla öyle diyeyim.

Teşekkür Ederim. Bugün incehesap.com benim eski tufu geri göndermiş yeni diye. İnsanların akıllarıyla dalga geçiyorlar. Geri gönderdim tekrar sonuc bekliyorum. Değişmiş Kartın vida sıkma yerleri deforme olmuş. Benim kutum yırtıkktı aynıı kutuya koymuslar. Seri nolari değiştirmişler biton çakallık.

Teşekkür Ederim. Bugün incehesap.com benim eski tufu geri göndermiş yeni diye. İnsanların akıllarıyla dalga geçiyorlar. Geri gönderdim tekrar sonuc bekliyorum. Değişmiş Kartın vida sıkma yerleri deforme olmuş. Benim kutum yırtıkktı aynıı kutuya koymuslar. Seri nolari değiştirmişler biton çakallık.
Şaka gibi. Geçmiş olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı