R5 3600X ve RX 5700 Yeni sistem aniden kapanıyor

fersX

Centipat
Başlıkta belirttiğim gibi yeni bir PC topladım.
Özellikleri:
Ekran kartı-Sapphire Radeon RX5700 Pulse 8 GB GDDR 6

İŞLEMCİ: AMD Ryzen 5 3600X

RAM'ler: G.Skill FLARE X 16 GB 3200MHz

ANAKART: ASUS TUF B450 PRO GAMING

Power Supply: Corsair CX SERİSİ 750W

Bilgisayarım daha 1 haftadır kurulu ve hiç randıman alamıyorum. FPS sorunu falan yok oyunlarda gayet iyi. Call of Duty oyununun Advanced WARFARE ve Warzone oyunlarını oynarken oyunda bir anda donup atma oluyor. Hatta Warzone oynarken bir anda dondu ekran sonrasında ekran siyah oldu sonrasında ekran şu televizyonlarda görürüz ya gri ekran böyle küçük küçük şeyler olan gri ekran işte o oldu sonra PC kendiliğinden kapandı. Kendisini restartladı 2 kez, kendisini açmaya çalıştı. Bu sırada 3 kez bip sesi çıkardı, normalde açılırken çıkardığından. 3. defasında açıldı.

Son driverda böyle bir sıkıntı vardı sanırım. DDU ile sürücüleri temizleyin, WHQL yazanı yükleyin. Sondan bir önceki olması lazım.

DDU ile kurulu sürücüyü kaldırıp 20.2.2 sürümünü yükleyin. Yalnız Warzone zaten bir sürü hata barındıran bir oyun. Başka oyunlarda da var mı aynı sorun?

Vorplody sen de nasıl durumlar, bir sıkıntı var mı?

Benim Vega 64 iade alınabilir oldu sonunda ama Vatan'ı aradım, mağazalar açılmadan iade alamıyoruz diyorlar şaka gibi.
3000 ₺ lik kupon yükleyin ben başka kart alayım dedim. Kabul etmiyorlar.
Korona geçecek, Vatan mağaza açacak ki ben de kendime yeni bir kart alayım.
Veya internetten başka bir kart alıp o parayla işlemciyi de yükseltebilirim tabi.
4100 ₺ ye Sapphire Nİtro + SE buldum. Taksitle alsam mı diye düşünüyordum ki arkadaşların sorunlarını gördüm. Yine kararsız kaldım.

@volkankara74 hocam yapmayın, 4.100 lira 5700 XT'ye verilir mi? Daha 2 hafta önce 2070 Super Gaming 4.200, Trio 4.500 liraydı. Biraz beklerseniz fiyatların geri çekileceğine inanıyorum.

@volkankara74 bende sorun yok Warzone dahil bir kaç farklı oyunda test ettim, hatta oynamadığım ama sırf kartın performansı nasıldır diye merak ettiğim oyunları indirip deniyorum. Vatan mağazaları açana kadar Nvidia yeni ekran kartlarını tanıtır heralde :D Ekran kartsız zor oluyordur bu süreçte istiyorsan al, ama 4100 de çok paraymış yahu ben 2 ay önce 3300’e aldım kartı :( Piyasayı şuan bilmiyorum, piyasaya göre iyiyse alabilirsin güzel kart.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı