R5 3600X ve RX570 Nitro'lu sistem oyuna girince reset attı

amoorf

Hectopat
Merhaba,
Dün akşam yıllardır da yaptığım bir şey yaptım. Sapphire RX570 Nitro ekran kartının macunun yanında, elimde ikinci bulunan aynı kart ile fan ve metal blok değişimi yaptım.
Buraya kadar herhangi bir sıkıntı yok, çalıştı ekran kartı parlıyor. BF2042'e girdim, ana menü de iken birden PC reset attı. Driver ile alakası yoktur ama yine de güvenli mod ile DDU işimi çözecektir umuduyla onu da denedim. Yok olmuyor, dur bir de sıcaklıklarına bakayım dedim,

Oyunda,
CPU 60-65 derece.
GPU 50-60 derece seviyelerin de.
İşlemci Ryzen 5 3600X.
G.Skill Ripjaws V Gaming 3200MHz CL16.
600W PSU( markaya bakamadım kusura bakmayın)
İşlemci macunu da değiştirilmiştir.
Ekte ki video da, telefonu yakınlaştırarak çekilmiş gibi ama oyunun görüntüsüdür.
Bu konu da ekran kartı mıdır yamuk yapan sizce?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba,
Dün akşam yıllardır da yaptığım bir şey yaptım. Sapphire RX570 Nitro ekran kartının macunun yanında, elimde ikinci bulunan aynı kart ile fan ve metal blok değişimi yaptım.
Buraya kadar herhangi bir sıkıntı yok, çalıştı ekran kartı parlıyor. BF2042'e girdim, ana menü de iken birden PC reset attı. Driver ile alakası yoktur ama yine de güvenli mod ile DDU işimi çözecektir umuduyla onu da denedim. Yok olmuyor, dur bir de sıcaklıklarına bakayım dedim,

Oyunda,
CPU 60-65 derece.
GPU 50-60 derece seviyelerin de.
İşlemci Ryzen 5 3600X.
G.Skill Ripjaws V Gaming 3200MHz CL16.
600W PSU( markaya bakamadım kusura bakmayın)
İşlemci macunu da değiştirilmiştir.
Ekte ki video da, telefonu yakınlaştırarak çekilmiş gibi ama oyunun görüntüsüdür.
Bu konu da ekran kartı mıdır yamuk yapan sizce?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende de reset atıyordu ben PSU'dan kaynaklandığı için değiştim sende de ya psudur ya da GPU anakartta olabilir küçük bir ihtimal.

Merhaba, cevap için teşekkür ederim. İlgili videoyu izleme şansın oldu mu?

OCCT ile deneyeceğim, inşallah PSU diyeyim :)

İzledim fakat videodan gerçekten bir şey anlamadım yazıya odaklandım harita yüklenmiyorsa BF1'de de aynı sorun vardı dosyaları doğrulayınca çözülüyordu.

İzledim fakat videodan gerçekten bir şey anlamadım yazıya odaklandım harita yüklenmiyorsa BF1'de de aynı sorun vardı dosyaları doğrulayınca çözülüyordu.
Şuan,
3.dakika 79 derece işlemci
74 derece ekran kartı

5. Dakika
81 derece işlemci
74 derece ekran kartı

Dosya Ekleri

• IMG_20240119_130759.jpg
    IMG_20240119_130759.jpg
    220 KB · Görüntüleme: 4

Geri
Yukarı