R5 3600X ve RX5700 sistem reset atıyor

elongatusmpanga

Centipat
Ryzen-5-3600X.
Gigabyte B450 Aorus Elite.
MSI Radeon RX 5700 Mech GP OC.
Coler Master MWE 700W 80+

Herkese merhaba,

Bundan önce hep laptop kullanıcısı olarak biraz araştırma yaparak yukarıdaki sistemden 3 ay önce bir masaüstü topladım. Bilgisayarın performansından gayet memnunum ancak oyun oynarken aniden oyun donup PC reset atıyor. Bazen bu işlem mavi ekran vererek WINDOWS_VIDEO_TDR_FAILURE: atikmpag.sys ekranı karşıma çıkıp reset atıyor bazen hiç mavi ekran vermeden oyun anlık donuyor PC reset atıyor. Masaüstü bilgisayardan pek anlamadığım için bu hatayı internette araştırmaya başladım, genel olarak Radeon Adrenalin sürümüyle ilgili olabileceğini söylüyorlar. Ben de her gelen güncellemeyi bir umutla yüklüyorum ancak kimi güncellemede sık kimi güncellemede seyrek bu sıkıntıyla karşılaşmaya devam ediyorum. Bazen 2-3 gün hiç yaşamıyorum bazen günde birkaç kere oluyor. Bazen bilgisayarı açtığımda ilk oynadığım oyunda oluyor. DDU ile temiz kurulum yapmayı denedim olmadı, en son çare olarak Windows temiz kurulum yaptım ama o da bir çözüm olmadı. Dün yine aynı olay başıma geldi. Bu konuda bir bilgisi, önerisi olan biri yardımcı olabilir mi?

Geri
Yukarı