R5 3600X Voltaj ayarları

PrometiscyL

Hectopat
1608911376808.png

İşlemcimi korumak ve sağlıklı bir şekilde kullanmak istiyorum. Birkaç videoda vs. voltaj olaylarını inceledim ama Cinebench'te falan 85 dereceyi buluyor. Warzone'da genelde 67 70 arası seyrediyor. Oyun adına bu şekilde kullanmamda bir sorun olur mu? Sağlıklı mıdır?

Stok soğutucu mu var? 4.4 GHz için 1 Volt, oldukça iyi bir voltaj değeri. İşlemcinin silikon kalitesi iyi herhalde.

Olmaz.
Stok soğutucu ama şöyle bi durum var dediğim gibi. Cinebencte falan 85 leri buluyor. Bunu tam anlayamadım. Oyun oynuyorum full grafik bide warzone işlemciyi yoran bir oyun max 75 leri buluyor ama ortalama 65 70 arası dediğim gibi. CPB yi kapattığımda 55 lerde max. 60 larda seyrediyor, Cinebencte ise max 70 72 yi görüyor. Ben işlemcimin performansından feragat etmiyorum değil mi 1 volt yaparak ?

Cinebench'te falan 85'leri buluyor. Bunu tam anlayamadım.
Cinebench gibi testlerde işlemci neredeyse tüm gücünü kullanıyor. Buna bağlı olarak da hem daha çok elektrik tüketiyor, hem de daha çok ısınıyor. Oyunlarda çoğu zaman işlemci tam olarak kullanılmaz, o yüzden sıcaklıklar daha düşük olur. 1 Volt vererek performansı azaltmıyorsunuz. Zaten overclock yaparken önemli olan şeylerden biri, voltajı düşürerek ısıyı düşürmeye çalışmaktır.

Geri
Yukarı