R5 3600X voltaj değeri düşürme

Dosya Ekleri

• 123.png
    123.png
    12,2 KB · Görüntüleme: 51
  • as.png
    as.png
    30,3 KB · Görüntüleme: 38
Hocam seçeneği buldum kapattım şu an 35 °C işlemci fakat CPU clock Speed açıkken 4300'lerde gezerken şu anda 400-800-1200 gibi değerlerde dalgalanıyor.
3800 MHZ üstüne çıkamaz işlemcin artık. Serin olsun diyorsan bu şekilde kullancaksın ya da overclock yapacaksın.. Oyunlarda ise baseclock neyse ona çıkar. Core performans kapalı ve açık versiyonlarda FPS farkı elbette olacaktır.

3800 MHZ üstüne çıkamaz işlemcin artık. Serin olsun diyorsan bu şekilde kullancaksın ya da overclock yapacaksın.. Oyunlarda ise baseclock neyse ona çıkar. Core performans kapalı ve açık versiyonlarda FPS farkı elbette olacaktır.
Hocam peki CPB'yi açıp 1.4 civarı gezen voltajı 1.3 lere düşürebilir miyiz sıcaklığı biraz daha düşük tutmak için ?

Pek bilgim yok konuyla alakalı. Ben de CPB kapalı kullanıyorum aldığım günden beri. Eğer CPB kapalıyken normalden farklı değerler var ise belki manuel kurcaladığın yerlerden ötürü olabilir.
Manuel olarak yalnızca Dram Voltage kısmını değiştirdim, sanallaştırmayı açmıştım hocam başka bir şeyi ellemedim.
Evet buda başka bir yöntem yapabilirsin.
Vaktinizi alıyorum kusura bakmayın, Bu voltaj ayarını attığım görsellerden hangisi üzerinden yapacağım yardımcı olabilir misiniz? offset, +,- vs.. görünce kalakaldım.

RAM'lere overclock mu yaptın? Bilerek yaptıysan sorun yok.

Hocam bilgisayar reset atınca, yeniden başlatınca yüklenmiyordu sadece yüksek ses geliyordu ve görüntüm gidiyordu, Boot atıyordu. Yabancı bir forumdan görüp bu şekilde ayarladım ve sorunum çözüldü. Bugün de CPU Core ratio kısmını 42.00 yapıp onaylayıp çıktığımda yine aynı sorunu yaşadım, BIOS'a girip tekrar Auto'ya aldığımda sorun ortadan kalktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı