R5 3600X Vcore voltaj değeri

Pierry

Decapat
Makaleler
1
Arkadaşlar R5 3600X işlemcim var. Ve voltajının çok fazla olduğunu düşünüyorum. B450 MSI anakartlarında bu çok görülüyormuş. Bunu güvenli bir şekilde nasıl azaltabilirim? Normalinin 1.350-1.360 olduğunu görmüştüm.

92411AC9-0707-40E0-9B01-ED2066D73579.jpeg

8248E08B-0987-4FD3-9AB5-968EC4427354.jpeg

Bu durum MSI anakartlarda olağan bir şey galiba bende yeni anakartımı MSI aldım bu değeri otomatik atıyor bol kepçeden voltaj dağıtıyor sanki.

Çeşitli sebeplerden dolayı bilgisayarımı satmak zorunda kaldım. O yüzden resimli bir şekilde yardım edemem. Ben hatırladığım kadarıyla GHz’i sabitlemiştim. Voltaj değeri’de “Auto”’ da olduğu için otomatik olarak düşüyor. Video bulursam atarım da zaten videoluk çok fazla bir işin yok. Sadece GHz'i sabitleyeceksin.
Edit: Bu videodaki arkadaş göstermiş. Bir bak istersen. GHz'i çok fazla düşürmene gerek yok. 4 veya 4.1 yapman yeterli.(Eğer 3600 veya 3600X ise)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çeşitli sebeplerden dolayı bilgisayarımı satmak zorunda kaldım. O yüzden resimli bir şekilde yardım edemem. Ben hatırladığım kadarıyla GHz’i sabitlemiştim. Voltaj değeri’de “Auto”’ da olduğu için otomatik olarak düşüyor. Video bulursam atarım da zaten videoluk çok fazla bir işin yok. Sadece GHz'i sabitleyeceksin.
Edit: Bu videodaki arkadaş göstermiş. Bir bak istersen. GHz'i çok fazla düşürmene gerek yok. 4 veya 4.1 yapman yeterli.(Eğer 3600 veya 3600X ise)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkür ederim, benim İşlemcim Ryzen 7 3700x sistem yeni ilk açılışta bios ekranında hemen vcore değeri gözüme ilişti 1.475 gözümü korkuttu. İlk önce konu açmıştım ama sonra biraz araştırarak vcore değerini Manuel olarak 1.30 v a çektim. AIDA64 ile test ettiğimde maksimum 88 dereceye çıktı. Yarın 1.25 v değerine çekip bir deneme daha yapıp alacağım değerlere göre ayarlamaya sonlandıracam.

Geri
Yukarı