R5 3600XT ve RTX 2060 sistem alınır mı?

Bütçe
11.500
Bende yeni PC topladım masaydı, ekipmandı bileşenler derken 20K'yı gördüm henüz sistemi toplamadım, fiyat neden 20K derseniz 2080 ekran kartı aldığımdan değil bende 2060S yeterli gördüm 1080P Gaming için ama hiçbir parçada ucuza kaçmadım ileride daha iyi bir ekran kartı ve 4K monitör ile upgrade edilebilir seviyede tuttum. Bence arkadaş doğru düşünce içerisinde 1080P oyun için güçlü bir(ROG STRIX serisi mesela)2060 bile 144Hz monitörle gayet yeterli olur, ama 2060S ile tadından yenmez.
aynen öyle teşekkürler yorumun için.

Ryzen sistem toplarken RAM uyumu çok önemli. Alacağın anakartın sitesinde destek kısmında uyumlu RAM (bellek) listesi bulunur. Bu listelerde 3. nesil RYZEN işlemciler için uyumlu RAM'lerden seçmeni şiddetle tavsiye ederim. Bu listelerde RYZEN serilerinin mimari kod adı ile de yazılabiliyor. Bu hususa dikkat edin.

Sıvı soğutma al kesinlikle bakma milletin dediğine kafan rahat olur işlemcin serin olur. Ama RAM konusunda 3600MHz kullansan daha iyi olur Ryzen'lerde direk FPS'e etkisi olan bir durum.
onun bende farkındayım. kendim toplamayacağım için yükseltme seçeneklerinde şuan en fazla 3200 vardı. o yüzden ramleri şimdilik bu seviyede tutabildim.

Bu arada 4400 TL civarına RTX 2060 alınmaz. RTX serisi çok ısınan bir seri değil. İki fanlı modellere bakmalısın bence. Kullandığım Zotac RTX 2070 Mini'yi N11'den 3150 TL'ye almıştım. Stok haliyle COD Warzone'da 74-78, BF5'te 70-72 dereceleri görüyor klimasız odada yaz sıcaklarında. Zotac Firestorm veya MSI Afterburner ile fana müdahale edince (60 derecede %70, 70 derecelerde %80 fan hızı) 4-6 derece düşüyor.
Benzer sonuçları önceki kartım MSI RTX 2060 Ventus XS ile de almıştım. Oyunlarda 70-76 derece arasında çalışırken yine aynı fan müdahalesi ile 4-6 derece düşüyordu sıcaklıklar.

Bu arada 4400 TL civarına RTX 2060 alınmaz. RTX serisi çok ısınan bir seri değil. İki fanlı modellere bakmalısın bence. Kullandığım Zotac RTX 2070 Mini'yi N11'den 3150 TL'ye almıştım. Stok haliyle COD Warzone'da 74-78, BF5'te 70-72 dereceleri görüyor klimasız odada yaz sıcaklarında. Zotac Firestorm veya MSI Afterburner ile fana müdahale edince (60 derecede %70, 70 derecelerde %80 fan hızı) 4-6 derece düşüyor.
Benzer sonuçları önceki kartım MSI RTX 2060 Ventus XS ile de almıştım. Oyunlarda 70-76 derece arasında çalışırken yine aynı fan müdahalesi ile 4-6 derece düşüyordu sıcaklıklar.
teşekkürler yorumların için.

Öncelikle kendim R5 3600X kullanıcısıyım sıvı soğutmaya ihtiyaç duyan bir işlemci değil. Alıcağınız eşyaları kendiniz birleştirme kabiliyetiniz varsa ya da ücretsiz birleştirecek bir tanıdığınız farklı farklı sitelerden almanızı öneririm ciddi fiyat farkı yaratabilirsiniz.

Öncelikle kendim R5 3600X kullanıcısıyım sıvı soğutmaya ihtiyaç duyan bir işlemci değil. Alıcağınız eşyaları kendiniz birleştirme kabiliyetiniz varsa ya da ücretsiz birleştirecek bir tanıdığınız farklı farklı sitelerden almanızı öneririm ciddi fiyat farkı yaratabilirsiniz.
denedim aynı ürünler arasında 200 300 liradan fazla fark yaratamadım. o yüzden uğraşmak istemedim. ama teşekkür ederim yorumlarınız için. işlemci içinde yaşadığınız yerin sıcaklığı kasa soğutması vs vs. düşününce katılamıyorum. istanbulda hava sıcaklıkları malum ve odamda klima yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı