R5 4800H GTX 1650 Ti sıcaklık sebebiyle FPS düşüyor

erenx37

Decapat
Sistemim Lenovo Gaming 3:
  • GeForce GTX 1650 Ti
  • 8 GB RAM
  • AMD Ryzen 5 4800H
1 senedir kullanıyorum.

GTA 5 ve Hitman 2 gibi oyunlar oynuyorum. Bazen 10 dk oynadıktan sonra FPS resmen 0'a düşüyor, bazen 1 2 saat oynatıyor. Özellikle geceleri daha sorunsuz oynuyorum ama gündüz sıcaklıktan dolayı galiba 10-15 dk zor oynuyorum FPS hemen düşüyor.

Soğutucum yok onun yerine laptopun altina pervaneli, hava üfleyen bir alet koyuyorum. 2 dk soğuttuktan sonra sorunsuz bir 10 dk daha oynatiyor. Sizce ne yapmalıyım?

GTA 5'te FPS düştüğü vakit CPU kullanımı %96'lara falan çıkıyor, soğuyunca 85 84 oluyor bu bilgiyi de vereyim.

İşlemci gibi ekran kartının da belirli sıcaklıkta frekans sabitleme durumu var. 10-15 derece sıcaklık arttı diye FPS düşmüyor. Bi kere RAM yetersiz onu baştan söyleyeyim. Hangi derecelerde oynuyorsun oyununu o da belirsiz.

İşlemci gibi ekran kartının da belirli sıcaklıkta frekans sabitleme durumu var. 10-15 derece sıcaklık arttı diye FPS düşmüyor. Bi kere RAM yetersiz onu baştan söyleyeyim. Hangi derecelerde oynuyorsun oyununu o da belirsiz.
Performans gün gün değişiyor bazen dediğim gibi 2 saat sorunsuz oynuyorum bazen 10 dk içinde fps düşüyor soğutunca geri düzeliyor hangi derecelerde oynadığımı bilmiyorum

Cihazın termal macun yenilemesi ve iç temizlik yapınız.
Ne kadar sürede bir değiştirmem lazım ?

Yeni konular

Geri
Yukarı