R5 5500 boşta 70 derece

enes atıl

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim nsi B550M Pro wdh Wi-Fi model bir anakartım ve AMD 5500 işlemcim var. Yeni kurdum sistemi 5 ay oluyor bu son 2 haftada PC boşta iken işlemci 65 70 derecelerde geziyor ve düşmüyor. İşlemci kullanımı derseniz çok bir şey kullanmıyor. Kasa fanları da gayet güzel soğutuyor. İlk aldiğım zaman 45 geçmezdi şimdi 65 70 arası yardımcı olursanız sevinirim.

Stok fan kullandığını varsayıyorum. Havalar çok sıcak, bilgisayarın bulunduğu oda 30 derecenin üzerindeyse bu değerler normal. Video oynatsan bile ufak binen yuklerde işlemci aniden ısınır arkasından fan onu soğutmak için devrini yükseltir, yetersiz sogutmalarda böyledir maalesef.

Stok fan kullandığını varsayıyorum. Havalar çok sıcak, bilgisayarın bulunduğu oda 30 derecenin üzerindeyse bu değerler normal. Video oynatsan bile ufak binen yuklerde işlemci aniden ısınır arkasından fan onu soğutmak için devrini yükseltir, yetersiz sogutmalarda böyledir maalesef.

Nasıl normal aga ben God of War oynarken 64 derecelerde geziyor.

Arkadaşlar merhaba. Benim nsi B550M Pro wdh Wi-Fi model bir anakartım ve AMD 5500 işlemcim var. Yeni kurdum sistemi 5 ay oluyor bu son 2 haftada PC boşta iken işlemci 65 70 derecelerde geziyor ve düşmüyor. İşlemci kullanımı derseniz çok bir şey kullanmıyor. Kasa fanları da gayet güzel soğutuyor. İlk aldiğım zaman 45 geçmezdi şimdi 65 70 arası yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam isterseniz virüs taraması yapın Kaspersky ile.

önceden böyle bişey görmedim hava sıcaklığından mı bilmem ama ilk defa böyle oldu formatta attım aynı herhalde stok fandan yada termal macun yenilmek gerekiyor bazi yazılarda gordûm işlemciye virüs bulaşmış olabilir olabilirmi böyle bişey varsa bir tarama programı söyleyin yapayım teşşekür ederim :)

Macunu yenileyip böyle kullanmaya devam et, daha güçlü bir işlemci olsaydı kule tipi soğutucu al derdim ama bu işlemcide masrafa girmeye değmez. 90 dereceye kadar yolu var, vur kırbacı😈

Geri
Yukarı