Çözüldü Ryzen 5 5500 boşta 70 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ssDeDe

Centipat
Daha fazla  
Sorunum başlıktaki gibi, herhangi bir virüs yok. Termal macun yeni, GHz değeri boştayken 4.2 ve 4.6 arası oynuyor. Benim düşüncem volt ile alakalı, bunu nasıl düşürebilirim?

Çözüm

Hiçbirinde bir sıkıntı yoksa böyle çalışmasının mümkünatı yok.

Ya fanın çalışmıyordur ya tam sıkamamışsındır ya da macun fazla kaçmıştır.

BIOS üzerinden cbp kapayıp voltaj düşürebilirsin. Az bakarsan az çok kaç voltaj vereceğini bulabilirsin. Cbp'yi kapayıp dene.

Macunu fazla kaçırmadığınıza, soğutucuyu iyice sıktığınıza ve işlemci fanının döndüğünden emin misiniz?

Fan kablosunu takmayı unutmuş, soğutucuyu iyi sıkamamış veya macunu fazla kaçırmış olabilirsiniz.

Macunu fazla kaçırmadığınıza, soğutucuyu iyice sıktığınıza ve işlemci fanının döndüğünden emin misiniz?

Fan kablosunu takmayı unutmuş, soğutucuyu iyi sıkamamış veya macunu fazla kaçırmış olabilirsiniz.

Hepsini denedim hocam bu forumu yazmadan önce iyi bir araştırma yaptım ve sorunun volt ile alakalı olduğuna vardım.

BIOS üzerinden cbp kapayıp voltaj düşürebilirsin. Az bakarsan az çok kaç voltaj vereceğini bulabilirsin. Cbp'yi kapayıp dene.

Çözüm

Evet dediğinizi yaptım 1.020v verdim ve düzeldi sorun çözülmüştür.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (107).png
    Ekran Görüntüsü (107).png
    168 KB · Görüntüleme: 22

Yeni konular

Geri
Yukarı