R5 5500 RTX 4060 bilgisayar yavaş çalışıyor

Senin Avukatın

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500 16GB RAM 500GB NVMe M.2 SSD RTX4060
Merhaba. İyi Sosyaller. Benim RTX 4060, Ryzen 5 5500 ve 16 GB RAM'li bir sistemim var. İstediğim performansı alamıyorum. Çoğu oyunda FPS düşüşleri oluyor, Windows'u kullanırken takılıyor, Chrome kullanırken falan takılıyor. Virüs taraması yaptım, format attım, driverları güncelledim teknik servis uzaktan yardım etmeye çalıştı ama nafile. Daha ne yapmam lazım?

Ekran kartı genellikle 55-60 derece arasında işlemcide 70-80 arasında.
Kullanımlarınız ne değerde? Ekran kartı ve işlemcinizi ne derece kullanıyor? Bazen oyunları düşük ayarlarda çalıştırmak, yüksek ayarlarda çalıştıracağınızda alacağınız FPS'den daha düşük FPS verebiliyor.

Kullanımlarınız ne değerde? Ekran kartı ve işlemcinizi ne derece kullanıyor? Bazen oyunları düşük ayarlarda çalıştırmak, yüksek ayarlarda çalıştıracağınızda alacağınız FPS'den daha düşük FPS verebiliyor.
Tüm oyunları ultraya çekiyorum ona rağmen takılmalar oluyor.
Bu kanaldaki testlerde gayet akıcı oynanıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tüm oyunları ultraya çekiyorum ona rağmen takılmalar oluyor.
Bu kanaldaki testlerde gayet akıcı oynanıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Takılmalarınız RAM kaynaklı olabilir. Memtest86 testi dener misiniz, zarar gelmez:

Dosya Ekleri

• 20240406_151328.jpg
    20240406_151328.jpg
    203,8 KB · Görüntüleme: 7

Geri
Yukarı