R5 5500 RX 6600 sistemde bazı oyunlarda bölgeler renderlanmıyor

• Konuyu başlatan ferr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 765

ferr

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
[/b]s[b]
RAM
Corsair 2x8 16GB DDR4 CL16 3200MHz
SSD veya HDD modeli
Kioxia Exceria 240GB Western Digital 2TB Blue
Ekran kartı
XFX Speedster SWIFT 210 AMD Radeon RX 6600
Anakart
Asus B450M K-II
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500
Arkadaşlar selam, sorunu başlıkta belirttim. Bütün oyunlar değil, bazı oyunlarda aşağıda gözüken bir render sorunu mudur nedir ona benzer bir şey oluyor. Anlayamadım.
Aşırı fazla olmuyor, sadece belirli yerlerde oluyor.
FH5, RDR2, Far Cry 5'te olmuştu. Bir de bu oyunda. Road 96.

image.png

image.png

Road96.

techn2.png

FH5.

hocam inanırmısınız bilmem ama işlemci , ram ekran kartı ve anakart sizinkiyle aynı ve bendede aynı sorun var
Hocam sorunu çözemedim fakat anlamsız bir şekilde kenar yumuşatmayı TAA yapınca sorun ciddi miktarda azalıyor, bitmiyor. Fakat TAA olduğu için etraf çok bulanık geliyor, kullanmıyorum. Sorunu bunun dışında çözebilen varsa bende bilmek isterim.

TAA'lı.
image.png

TAA'sız (SMAA)
image.png

Hocam sorunu çözemedim fakat anlamsız bir şekilde kenar yumuşatmayı TAA yapınca sorun ciddi miktarda azalıyor, bitmiyor. Fakat TAA olduğu için etraf çok bulanık geliyor, kullanmıyorum. Sorunu bunun dışında çözebilen varsa bende bilmek isterim.

TAA'lı.
Eki Görüntüle 1736778

TAA'sız (SMAA)
Eki Görüntüle 1736779

Hocam tta derken ne demek istediğiniz orta yüksek falan yok muydu o bölümde bir de siz şükür edin bende bütün oyunlar öyle çözemedim bir türlü.

Hocam tta derken ne demek istediğiniz orta yüksek falan yok muydu o bölümde bir de siz şükür edin bende bütün oyunlar öyle çözemedim bir türlü.

Road96 oynadığım için şu an orada buldum sadece. Kenar yumuşattma, FXAA, SMAA, TAA diye gidiyor. Oradan Yüksek TAA seçince düzeldi biraz olsa da. Sistem gereksinimi düşük oyunlarda bende olmuyor, sizde oluyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Road96 oynadığım için şu an orada buldum sadece. Kenar yumuşattma, FXAA, SMAA, TAA diye gidiyor. Oradan yüksek TAA seçince düzeldi biraz olsa da. Sistem gereksinimi düşük oyunlarda bende olmuyor, sizde oluyor mu?

GTA 5, Steam PUBG ve Ark'ta oldu ama bende sizin attıgınız gibi olan görüntü tek Ark'ta oldu diger oyunlarda öyle bir şey yok sadece uzak nesneler bulanık ağaglar insanlar vs.
bu yüzden artık pcyi açasım gelmiyor.
ha birde sizde youtubede 1080p videolar bulanık gözüküyormu?

GTA 5, Steam PUBG ve Ark'ta oldu ama bende sizin attıgınız gibi olan görüntü tek Ark'ta oldu diger oyunlarda öyle bir şey yok sadece uzak nesneler bulanık ağaglar insanlar vs.
bu yüzden artık pcyi açasım gelmiyor.
ha birde sizde youtubede 1080p videolar bulanık gözüküyormu?
1080p videolar bulanık değil fakat uzaktaki nesneler ve insanlar bana bulanık geliyor o da büyük ihtimal TAA'dan kaynaklıdır.

MSAA 8X yapınca da hayvan gibi FPS kaybı oluyor, doğru. Ben MSAA 2X'de oynuyordum galiba GTA 5'i.

Aynen hocam açtıgım konulara bakarsanız belli olur bir yüzüm gülmedi şu PC'de.
DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırmayı denediniz mi?
Çogu kişi o yolla düzeldigini söylüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı