R5 5500 RX 6600 sistemde WattMan hatası

ozam2006

Picopat
Daha fazla  
Merhaba ocak başından beri aldığım sistemi kullanıyorum ve her Allah'ın günü her oyun acılırken WattMan hatası alıyorum. PC boş dursa da GPU çöküyor video izlerken de bir tek bu zamana kadar God of War oynayabildim o da çöküyordu ama açılıyordu, bu WattMan illetinden nasıl kurtulabilirim?

Sistem bilgisi.
  • GeIL 512 GB zenith p3l NVMe okuma 2000 MB-yazma 1500 MB M.2 SSD (GZ80P3L-512GP)
  • ASUS Prime B450M-K II 4400MHz(OC) M.2 AM4 mATX anakart.
  • GeIL 16 GB(2x8) EVO Spear 3200MHz CL16 DDR4 RAM (gasb416 GB3200C16bdc)
  • Game Booster GB-G5180b 600W 80+ tempered glass RGB USB 3.0 e-ATX mid Tower kasa.
  • AMD Ryzen 5 5500 4.20 GHz 6 çekirdek 19MB AM4 7nm işlemci.
  • ASUS Radeon RX 6600 Dual 8G 8 GB GDDR6 128 bit ekran kartı.

GPU çöküyor video izlerken.

Bunu çözümü tarayıcıdan donanım hızlandırmayı kapatmak ama oyunlardaki durumu çözeceğini sanmam.

Çok büyük ihtimalle şu tenekeden kurtulmak çözecektir. Kalitesiz güç kaynaklarına hassastır AMD kartlar.

Sen yine de Sinerji'ye gönder komple kontrol etsinler sistemi.
anladım hocam biraz araştırma yaptım diger mağdur arkadaşlarda cok olmuyor ama bende cok oluyor psu kaynaklı ise psu öneriniz var mı

anladım hocam biraz araştırma yaptım diger mağdur arkadaşlarda cok olmuyor ama bende cok oluyor psu kaynaklı ise psu öneriniz var mı?

Bütçeni bilmiyorum ama bu kaliteli ve yeterlidir.

Bunu çözümü tarayıcıdan donanım hızlandırmayı kapatmak ama oyunlardaki durumu çözeceğini sanmam.

Aynı problem bende de oluyor DisplayPort kablosu takılıyken oluyor ama HDMI takınca hiçbir problem olmuyor.

Aynı problem bende de oluyor DisplayPort kablosu takılıyken oluyor ama HDMI takınca hiçbir problem olmuyor.

Gerçekten mi? Ben uzun süredir DP kullanıyorum yalnızca 1 adet sücüde donanım hızlandırma açıkken çökme yaşandı. HDMI uzun süredir kullanmadığım için test etme fırsatım olmadı.

Gerçekten mi? Ben uzun süredir DP kullanıyorum yalnızca 1 adet sücüde donanım hızlandırma açıkken çökme yaşandı. HDMI uzun süredir kullanmadığım için test etme fırsatım olmadı.

2 farklı DisplayPort kablosunda denedim hepsine problem yaşadım HDMI geçtim rahatladım nasıl olsa 144Hz alıyorum onda da.

Yeni konular

Geri
Yukarı