R5 5500 Valorant performansı

İşletim sistemi
Windows 10
İlk başta Game Boost açıyordum 4.4GHz ile çalışıyordu +300FPS alıyordum 1.400v du ama +85 derece oluyordu stok fan yetersizdi bende overclock ayarını biraz indirip 65-70 derecelere kadar düşürdüm

@Nytha hem işlemci frekansı düşürüp hem de 2800Mhz RAM ile kullanırsan normaldir performans kaybetmen. 5000 serisi işlemcileri manuel kurcalamak yerine soğutucuyu vuracaksın otomatik voltajını çekecek o.

Benim işlemci 1 senedir otomatik 1.4v civarında takılıyor oyunlara girince herhangi bir sıkıntısını görmedim, tam tersi performansından oldukça memnunum.

@Nytha hem işlemci frekansı düşürüp hem de 2800MHz RAM ile kullanırsan normaldir performans kaybetmen. 5000 serisi işlemcileri manuel kurcalamak yerine soğutucuyu vuracaksın otomatik voltajını çekecek o.

Benim işlemci 1 senedir otomatik 1.4v civarında takılıyor oyunlara girince herhangi bir sıkıntısını görmedim, tam tersi performansından oldukça memnunum.

Sağlam soğutucu ile çözerim yani sıkıntıyı RAM'i pek ellemek istemiyorum 2400ve 3000 MHz var 2'sini BIOS'tan 2800 MHz'e çektim olmadı 3000'e çekerim.

Geri
Yukarı