R5 5500 ve RTX 3060 Ti sisteme PSU önerisi

vakanda foreva

Hectopat
Merhaba. Ryzen 5 5500 Gigabyte B450M-K anakart 8 GB RAM GTX 1050 Ti ekran kartım var. Şu an kasada 500W PSU mevcut sonraki ay 3060 Ti geçeceğim ve yeni bir PSU gerekiyor. Önerebileceğiniz F/P bir PSU var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ekran kartınızı eğer imkan varsa 4060Ti almanızı öneririm hemen yarın satışa çıkıyor diye biliyorum. PSU konusunda ise tam bir bütçe lazım hocam.

Bu seçeneklerden daha aşağıya inmemelisiniz.

Heh tam olarak beklediğim etkileşimi aldım. Yorumunuz bir yere gitmesin diye görsel haline getireceğim. @Göksel BİLEN

Ekran Alıntısı.JPG

Bu sistem için 750W PSU önermek gibi akla mantığa sığmayacak bir şey söylemişsiniz. Hadi birkaç görsel daha sunayım.

1.JPG

2.JPG

Aşağıya kaynak bırakıyorum.

Biraz toplama-çıkarma yapabiliyorsan sistemin tüketeceği gücün ne seviyede olacağını idrak edebilirsin.

He sen şimdi ileri dönük olması açısından dersin.

3.JPG

Bu da RTX 4070 Ti'ın güç tüketimi ve aşağıya kaynak bırakıyorum.

Yani öyle ezbere konuşup gaza gelmeden önce azıcık araştırma yapacaksın.

Heh tam olarak beklediğim etkileşimi aldım. Yorumunuz bir yere gitmesin diye görsel haline getireceğim. @Göksel BİLEN

Eki Görüntüle 1789877

Bu sistem için 750W PSU önermek gibi akla mantığa sığmayacak bir şey söylemişsiniz. Hadi birkaç görsel daha sunayım.

Eki Görüntüle 1789879
Eki Görüntüle 1789880

Aşağıya kaynak bırakıyorum.

Biraz toplama-çıkarma yapabiliyorsan sistemin tüketeceği gücün ne seviyede olacağını idrak edebilirsin.

He sen şimdi ileri dönük olması açısından dersin.

Eki Görüntüle 1789887

Bu da RTX 4070 Ti'ın güç tüketimi ve aşağıya kaynak bırakıyorum.

Yani öyle ezbere konuşup gaza gelmeden önce azıcık araştırma yapacaksın.
3060 ti önerilen Psu Watt değeri Nvidia’da 600 Watt ve sizin göstermiş olduğunuz fotoğraflarda sadece ekran kartının normal kullanımda tükettiği Watt değeri. Bilgisayar bileşenleri içersinde anakartlar ramler diskler işlemci ve fanlarda var. Ayrı bir konu olarakta şu an günümüzde argb aydınlatmalar genel kasa dizaynlarında oldukça fazla işin içine diğer fanlarda girecek olursa, sistemde fazla güç tüketimi olucaktır. 500 550 Watt bir psu bu şekilde olan bir bilgisayardaysa kapanmalar meydana gelebilir bendekide tecrübe.

3060 Ti önerilen PSU Watt değeri NVIDIA'da 600 Watt ve sizin göstermiş olduğunuz fotoğraflarda sadece ekran kartının normal kullanımda tükettiği Watt değeri. Bilgisayar bileşenleri içerisinde anakartlar RAM'ler diskler işlemci ve fanlarda var. Ayrı bir konu olarak da şu an günümüzde ARGB aydınlatmalar genel kasa dizaynlarında oldukça fazla işin içine diğer fanlarda girecek olursa, sistemde fazla güç tüketimi olacaktır. 500 550 Watt bir PSU bu şekilde olan bir bilgisayardaysa kapanmalar meydana gelebilir bendekide tecrübe.
Broşüre bakarak ekran kartı alınıyorsa TechPowerUp, Guru3D falan sitelerini kapatsınlar. Boşa yapıyorlar böyle testleri... Saydığınız diğer bileşenlerin ne kadar güç tükettiğini sanıyorsunuz? 300W mı? Sistemlerde doğru düzgün güç tüketen iki tane bileşen vardır: İşlemci ve ekran kartı. Onu da zaten global siteler test ederek PSU alınırken dikkat edilecek hususlara değinmiş olurlar. Bana hala W değerinden söz ediyorsunuz. Tek başına W değeri bir şey ifade etmez. PSU'da model ve kalite önem arz eder.

Aşağıdaki hazır sistemleri sunan site durduk yere insanlara kapanacak bilgisayarlar satıyor yani? Tecrübeyle sabitliğinizi gözden geçirmeniz gerekiyor. Güç tüketimi neyse PSU ona göre seçilir.

Broşüre bakarak ekran kartı alınıyorsa TechPowerUp, Guru3D falan sitelerini kapatsınlar. Boşa yapıyorlar böyle testleri... Saydığınız diğer bileşenlerin ne kadar güç tükettiğini sanıyorsunuz? 300W mı? Sistemlerde doğru düzgün güç tüketen iki tane bileşen vardır: İşlemci ve ekran kartı. Onu da zaten global siteler test ederek PSU alınırken dikkat edilecek hususlara değinmiş olurlar. Bana hala W değerinden söz ediyorsunuz. Tek başına W değeri bir şey ifade etmez. PSU'da model ve kalite önem arz eder.

Aşağıdaki hazır sistemleri sunan site durduk yere insanlara kapanacak bilgisayarlar satıyor yani? Tecrübeyle sabitliğinizi gözden geçirmeniz gerekiyor. Güç tüketimi neyse PSU ona göre seçilir.

Atmış olduğunuz sistemler hazır sistemler ve satıcının fiyat performans ürünleri için hazırladıkları sistemler. Bunun yanı sıra kullandıkları ekran kartları az güç tüketimi olan kartlar dikkat ettiyseniz, kullanıcı kendi bilgisayarında geliştirme yapıyorsa bu ileri seviyelerdede aynı sistemle kalacak diye bir şeyde söz konusu olmadığı için ben 750 w bir psu önerdim altını çiziyorum önerdim. Kimseyide 500 550 Watt bir psu alırsanız kapanır şeklinde kesin bir konuşma yapmadım kapanmalar meydana gelebilir şeklinde bir konuşma sergiledim. Sistemin tam yettiği bir psu da kimseye önermem çünkü sistemini üst seviyeye çıkardığı zaman tekrardan psu alması gerekmesin diye. Yalnız sizin bu imalı konuşmalarınızdan pek memnun kalmadım.

Geri
Yukarı