R5 5500'li hazır sistem önerisi

erdmoks

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500
RTX 4060
Dostlar merhaba. Aşağıda 4 adet F/P olarak düşündüğüm sistem var. Birçok sistemi eleyerek bu 4 sisteme kadar düşürdüm listeyi. Sizce artı eksi olarak, bu sistemler nasıl sıralanabilir? Ayrıca sistem arayan arkadaşlar var ise onlara da küçük bir rehber olur diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostlar merhaba. Aşağıda 4 adet F/P olarak düşündüğüm sistem var. Birçok sistemi eleyerek bu 4 sisteme kadar düşürdüm listeyi. Sizce artı eksi olarak, bu sistemler nasıl sıralanabilir? Ayrıca sistem arayan arkadaşlar var ise onlara da küçük bir rehber olur diye düşünüyorum.

2. Yi alın. 6700'lü olan. En mantıklı seçim o olur. O ekran kartı bendede var 3 aydır kullanıyorum sorun varsa sorabilirsin.

Ya 6700'lü olanı seçin ya 4060, RT kullanıyor musunuz veya DLSS sizin için ne kadar önemli bu sorulara göre alım yapın.

Hocam R5 5500 6700 ile darboğaz yapmaz mı?
I3 12100f ile %20-%30 civarında yapıyor. İleride yükseltirse arkadaş 12400f e vb. iyi olur. R5 5500 ile yapar mı bilmiyorum. Yapabilirse işlemciyi 5600 seçsin.

Ya 6700'lü olanı seçin ya 4060, RT kullanıyor musunuz veya DLSS sizin için ne kadar önemli bu sorulara göre alım yapın.
Ama sırf destekleyici bir teknoloji için ekran kartı alınmaz bence. Saf kas gücü daha önemli bir konumda. RT olarak eeeeh.

I3 12100f ile %20-%30 civarında yapıyor. İleride yükseltirse arkadaş 12400f e vb. iyi olur. R5 5500 ile yapar mı bilmiyorum. Yapabilirse işlemciyi 5600 seçsin.

Ama sırf destekleyici bir teknoloji için ekran kartı alınmaz bence. Saf kas gücü daha önemli bir konumda. RT olarak eeeeh.
Kullanıcıdan kullanıcıya değişir ben 7700XT aldım arkadaş 4060 tercih edebilir.

Xena Prime alın fakat güç kaynağını kesinlikle değiştirin Everest dandik bir marka bileşenlere zarar verebilir 650W bilindik bir marka alın işlemciyi de bütçe varsa R5 5600 yapın AMD kullanıcısı olarak NVIDIA tercih edin derim.

Xena Prime alın fakat güç kaynağını kesinlikle değiştirin Everest dandik bir marka bileşenlere zarar verebilir 650W bilindik bir marka alın işlemciyi de bütçe varsa R5 5600 yapın AMD kullanıcısı olarak NVIDIA tercih edin derim.

Güç kaynağını FSP Cooler Master thermaltek gibi markalar alın kasa ile güç kaynağını kasa içinde alırsanız daha uyguna gelir NVIDIA alın.

2. Yi alın. 6700'lü olan. En mantıklı seçim o olur. O ekran kartı bendede var 3 aydır kullanıyorum sorun varsa sorabilirsin.
Ben de 4 ay kadar rx6600 kullandım. Driver güncellemeleri hariç memnundum. Sadece buradaki soru işareti ryzen 5 5500 olmuş sanırım. Ben kendi kasamı alırken 5500 ile 5600 arasında 450 tl fark ödemiştim. Şimdi 2000 - 2200 tl fark gözüküyor sitede ve fiyatı 20 bin bandına taşıyor. Eğer 5500 ile problem olmayacaksa tercih edebilirim.

Ben de 4 ay kadar RX6600 kullandım. Driver güncellemeleri hariç memnundum. Sadece buradaki soru işareti Ryzen 5 5500 olmuş sanırım. Ben kendi kasamı alırken 5500 ile 5600 arasında 450 TL fark ödemiştim. Şimdi 2000 - 2200 TL fark gözüküyor sitede ve fiyatı 20 bin bandına taşıyor. Eğer 5500 ile problem olmayacaksa tercih edebilirim.

Bir kere alıyorsunuz R5 5600 almak daha mantıklı ben pişman olmuştum daha önceden çünkü.

Geri
Yukarı