R5 5600 6700 XT sistem oyun oynarken ya da video izleyince kilitleniyor

Daha fazla  
RAM
XPG 8Gb x2
SSD veya HDD modeli
ADATA LEGEND M2 SSD 1TB
Ekran kartı
Asus Radeon 6700XT
Anakart
B550MK
İşlemci
Ryzen 5 5600
Herhangi bir oyunu oynarken mesela LoL arkada podcast ya da YouTube videosu açıyorum her zaman olmuyor ama bazen bilgisayar tamamen donuyor ve hiçbir işleme tepki vermiyor arkadan videonun sesini bazen duymaya devam ediyorum.
Bilgisayarı alalı daha 1 yıl bile olmadı.
Bilgisayar bir süre bırakıyorum hiçbir şey değişmeyince kendim kapatıp açmam gerekiyor.
Oyun oynarken genelde ekran kartı 60 dereceyi geçmiyor işlemcide 85 civarı dolanıyor.

Herhangi bir oyunu oynarken mesela LoL arkada podcast ya da YouTube videosu açıyorum her zaman olmuyor ama bazen bilgisayar tamamen donuyor ve hiçbir işleme tepki vermiyor arkadan videonun sesini bazen duymaya devam ediyorum.
Bilgisayarı alalı daha 1 yıl bile olmadı.
Bilgisayar bir süre bırakıyorum hiçbir şey değişmeyince kendim kapatıp açmam gerekiyor.
Oyun oynarken genelde ekran kartı 60 dereceyi geçmiyor işlemcide 85 civarı dolanıyor.
İşletim sistemi sorunu olabilir. Temiz kurulum yapmayı denediniz mi?

İşletim sistemi sorunu olabilir. Temiz kurulum yapmayı denediniz mi?
Nasıl yapabilirim ?

Bilgisayarınız virüs kapmış olabilir.
Windows güvenlikten çevrimdışı arama denen bir şey vardı ve onu yaptım. Ama hiç birşey bulamadım.

Tarayıcı olarak opera kullanıyorum acaba onunla bir ilgisi olabilir mi son zamanlarda tarayıcımda aşırı yavaşlamıştı. Şuanda opera gx'e geçtim.

Nasıl yapabilirim?

Windows güvenlikten çevrimdışı arama denen bir şey vardı ve onu yaptım. Ama hiçbir şey bulamadım.

Tarayıcı olarak Opera kullanıyorum acaba onunla bir ilgisi olabilir mi son zamanlarda tarayıcımda aşırı yavaşlamıştı. Şu anda Opera GX'e geçtim.

Tarayıcı olarak Microsoft Edge kullanabilirsiniz hızlı bir tarayıcıdır ve virüs taraması için Malwarebytes kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim en güvenilir ve en kaliteli yazılımlardan biridir.

Yeni konular

Geri
Yukarı