R5 5600 boşta 63 derece normal mi?

Yani bir tık yüksek sadece. Macun değişimine değer mi bilemedim. Soğutucu almayı düşünüyorsanız bütçe belirtin.
500 TL. Şunu almayı düşünüyorum.

Hocam oyundan oyuna değişiyor sıcaklıklar bu arada. mesela Forza Horizon 4'te Max 75 derece ama, Fortnite'da 85 derece gibi, gibi.

Son düzenleme:
500 TL. Şunu almayı düşünüyorum.

Hocam oyundan oyuna değişiyor sıcaklıklar bu arada. mesela Forza Horizon 4'te Max 75 derece ama, Fortnite'da 85 derece gibi, gibi.
Biraz daha çıkabilirseniz 700 civarında snowman t6 ultra var. O kadar çıkamam diyorsanız 650 ye snowman x6 da var o da performanslı soğutuculardan birisidir. Bu soğutuculardan birini alırsan sıcaklıkların oldukça düşer rahat edersin.

Eki Görüntüle 1896256
Arka planda bunlar var.

Ve hocam bilgisayarı Mart ayında almıştım, tozlanmış mıdır?

Şehir 30 derece. Benim odam da bir 25 derece vardır.

Fazla bende 5600X vardı stok böyleydi kule tipi soğutucu alın ve iyi bir şey isterseniz 1100 TL gerekli bende 5600X yükte 60 derece.

Bu yazıyı okursan masraftan kurtulabilirsin :)

Bende de bu işlemci var soğutucu alana kadar güç planı oluştur yüksek performansı seç oradan maksimumla minimum işlemciyi 99 yap FPS bir tık düşecek ama 20 derece sıcaklık düşürdüm bu yöntemle Valorant'ta falan 280 FPS'in altına düşmüyordu (monitörüm 240Hz olduğu için FPS oyunlarında sabit 240 alsam bile yeterli) aldığın FPS'ten memnunsan böyle kullanabilirsin ama ağır veya optimizesi kötü oyunlarda aldığın FPS memnun etmez ise güç planını orijinal olan yüksek performansa çekebilirsin bunu yapmanın işlemciye zararı yok Turbo modunu kapatıyor ancak soğutucu almak tabii ki daha iyi. Güzel soğutucular pahalı o yüzden bu yöntem gayet iyi. Soğutucu alacaksanda kule tipi 12cm olmasına dikkat et daha küçük bir soğutucu alırsan stok soğutucudan daha kötü bile olabilir. Bu arada sıcaklık değerin şu anki havaların sıcaklıklarından dolayı normal o işlemcinin stok fanı yeterli değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı