R5 5600 boştayken 55-65 derece

LorienAegnor

Picopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar R5 5600 işlemcim boştayken 55-65, yükte ise maksimum 95 dereceleri görüyor. Sistemi ocak ayında almıştım. O zamana kadar neredeyse 5-6 ay oldu. Yaz ayında olduğumuzdan mütevellit düşünüyorum ama sizinde görüşlerinizi almak isterim.

• Kasa: NZXT H510i (içinde sadece kendisiyle gelen iki adet fanı bulunmakta)​
  • Anakart: ASUS PRIME B450M-K II​
  • İşlemci: R5 5600 (stok fanıyla birlikte)​

Önemli olan bunlardır diye düşünüyorum.

Stok soğutucu için bu değerler normal fakat tehlikeli olmadığı anlamına gelmiyor. Boşta veya Chrome'da 55-60 dereceye tamam diyebilsek de yükte 95leri görmesi tehlikeli. Önerim undervolt yapın veya Core Performance Boost kapatın.

Stok soğutucu için bu değerler normal fakat tehlikeli olmadığı anlamına gelmiyor. Boşta veya Chrome'da 55-60 dereceye tamam diyebilsek de yükte 95leri görmesi tehlikeli. Önerim undervolt yapın veya Core Performance Boost kapatın.
Undervolt olayını bilmiyorum biraz açıklar mısın ve nasıl yapılacağınıda.

Undervolt olayını bilmiyorum biraz açıklar mısın ve nasıl yapılacağını da.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca anakartınız ASUS olduğu için bu videoyu da izleyebilirsiniz çünkü ASUS anakartlarda mantığı biraz farklı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bu arada anakartınız nedir?
Üstte belirtmiştim ama yinede söyleyeyim ASUS PRIME B450M-K II

Böyle bir işlemciyi neden stok soğutucu ile kullanılır gerçekten anlam veremiyorum. Madem stok ile kullanılacak bu işlemci neden alınır ki? Undervolt ne kadar etkili olur bilemem ama bir tane kule tipi soğutucu almalısınız. Bu işlemci en az bir kule tipi soğutma ister.

Böyle bir işlemciyi neden stok soğutucu ile kullanılır gerçekten anlam veremiyorum. Madem stok ile kullanılacak bu işlemci neden alınır ki? Undervolt ne kadar etkili olur bilemem ama bir tane kule tipi soğutucu almalısınız. Bu işlemci en az bir kule tipi soğutma ister.
Bu işlemciye zaten bir sıvı soğutucu alıcam ama şuan zamanı değil. Zamanı gelene kadar neyle idare edersem artık.

Bu işlemciye zaten bir sıvı soğutucu alacağım ama şu an zamanı değil. Zamanı gelene kadar neyle idare edersem artık.

İdare edecek bir kule tipi soğutucu olarak Snowman T6 Ultra alabilirsin 700TL işlemciyi gayet güzel soğutur.
Daha kaliteli ve performansı daha iyi bir soğutucu istiyorsanız AK400 Zero Dark Plus alabilirsiniz fiyatı 1120TL normalde ama yurt dışından geliyor ve gümrük vergisiyle 1365TL ediyor.
Snowman T6 Ultra
DeepCool AK400 Zero Dark Plus

Geri
Yukarı