R5 5600 hız aşırtma skorları

Dusunsene oyundasin ve en onemli andasin, sistem kut diye reset atiyor :) Sinirlerini ziplatmak konusunda birebir. Aynisini yasamistim CS:GO zamanlarinda.
Fakat ben onu PBO ile hız aşırtma yaparken de yaşıyorum. Ama onun sebebi SHP650 v2 model güç kaynağım ve RX 5700 XT ekran kartım olabilir.

Bu halde kullanmanın sana faydası ne? limitleri zorlamanın anlamı 4.6 GHz olarak kullanman daha sağlıklı olur. Yoksa malum..
Çoklu çekirdek gerektiren işlemlerde daha hızlı olması ve keyif. Yoksa malum...? Aradığım cevap bu zaten.

@erengore LLC kurcalayacaksa anakart modelini belirtmesi daha iyi olur bazi anakartlarda LLC yok cunku. Bence LLC islerine girmesin hic, gereksiz ugras.
Evet doğru diyorsun o konuda. Misal 110 değerinden 125 yapması harika olabilirdi. LLC'yi ben kendi sistemimde ayarlıyorum ondan önerdim abi.

Fakat ben onu PBO ile hız aşırtma yaparken de yaşıyorum. Ama onun sebebi SHP650 v2 model güç kaynağım ve RX 5700 XT ekran kartım olabilir.

Çoklu çekirdek gerektiren işlemlerde daha hızlı olması ve keyif. Yoksa malum...? Aradığım cevap bu zaten.

Zaten alabilmen gereken değeri alıyorsun kartınla birlikte, herhangi bir bottleneck yaşamıyorsun da. işlemcimi zorlayıp işlemcim ummadık yerde resetlensin diyorsan ve bundan keyif alıyorsan sıkıntı yok.

Islemci default haldeyken hic PBO vs. ellemeden de problem yasiyor muydun?

Overclock kategorisindeki bir konuya bu mesajı yazman kadar anlamsız hiçbir şey yok. En üst puanları alıp sınırları zorlamak istiyor işte. Ben de çok severim bu işleri.

Kişi yaşayacağı muhtemel durumları anlattım, gereksiz olmasıyla alakası yok.

Ben de çok severim bu işleri.

Senin sevip sevmemen de umrumda değil, asıl bu gereksiz mesaj.

Islemci default haldeyken hic PBO vs. ellemeden de problem yasiyor muydun?
Hiç öyle kullanmadım ki vallahi 😅. Bilmiyorum.

Tamam fikrinize saygı duyuyorum. Overclock hiçbir zaman sorunsuz bir şey olmamıştır zaten. En stabil değere ulaşana kadar bir dizi sıkıntılar yaşanır.

Sence bu adam bilmiyor mu? Siz ortalarda yokken ben bu adamla neler neler yaptım. Özelden konuşup inciğine cinciğine bilgi paylaşımında bulunduk. Tecrübeli ve riskin farkında birisi fazlasıyla. Sizden duyduğu o mesaj Overclock kategorisi için oldukça gülünç geliyor.
Dediğin gibi olsun.

Sonuç olarak eğer prime95 testinden geçemiyorsa bu şekilde kullanmamam gerekiyor değil mi? Ben PBO'ya geri döneyim o zaman. Sadece render alırken veya minecraft'ı modlu oynarken daha fazla performans istiyorum derdim bu aslında. Bir de zevk tabii ki işlemci gerekirse 150W tüketsin ama daha fazla performans alabileyim istiyorum.

Sonuç olarak eğer prime95 testinden geçemiyorsa bu şekilde kullanmamam gerekiyor değil mi? Ben PBO'ya geri döneyim o zaman. Sadece render alırken veya minecraft'ı modlu oynarken daha fazla performans istiyorum derdim bu aslında. Bir de zevk tabii ki işlemci gerekirse 150W tüketsin ama daha fazla performans alabileyim istiyorum.
Prime95 de harika bir testtir. Ondan geçmesi önemli aslını isterseniz. Geçmiyorsa bence geriye dönülmeli. Geriye döndüğünüzde de elde ettiğiniz Overclock çarpanıyla bir OCCT testi yapmanızı öneririm. Prime95'ten geçen işlemcim OCCT'de ilk saniyelerde gittiydi bende. OCCT testinde her şeyi fulleyin bu arada.

Yeni konular

Geri
Yukarı