R5 5600 için soğutucu tavsiyesi

• Konuyu başlatan Yulaf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 698

Yulaf

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 3 3200G,MSI B450M-A PRO MAX,KINGSTON 240GB SSD,SEAGATE 1TB HDD,GSKILL 16GB 2X8 3200MHZ,RX470 4GB
Merhaba, ben dün R5 5600 almaya karar vermiştim fakat internette sıcaklık değerlerine bakınca 90-95 dereceleri görüyormuş. Kasam Sharkoon RGB Flow, buna göre bir soğutucu önerir misiniz? Uzun süreli olsun. 500TL'ye kadar bütçe var ama altını çiziyorum, uzun süreli olsun ve kasaya uysun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Snowman T6 Ultra kullanıyorum, memnunum tavsiye edebilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

T6 Linkteki ürünün çift fanlı olanı, daha iyi performans verecektir. Yalnız montajı bayağı zorlar, kart dışardayken montaj yapıp daha sonra anakartı kasaya takmanız daha iyi olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

T6 linkteki ürünün çift fanlı olanı, daha iyi performans verecektir. Yalnız montajı bayağı zorlar, kart dışardayken montaj yapıp daha sonra anakartı kasaya takmanız daha iyi olur.

Hmm güzele benziyor dereceleri söyleme imkanınız var mı?

T6 linkteki ürünün çift fanlı olanı, daha iyi performans verecektir. Yalnız montajı bayağı zorlar, kart dışardayken montaj yapıp daha sonra anakartı kasaya takmanız daha iyi olur.

Çift fanlının mı montajı zorlar yoksa genel olarak mı çünkü tanıdığa yaptıracağımda ve sizce beni idare eder mi?

Hmm güzele benziyor dereceleri söyleme imkanınız var mı?

Çift fanlının mı montajı zorlar yoksa genel olarak mı çünkü tanıdığa yaptıracağımda ve sizce beni idare eder mi?

Fark etmiyor blok takıldıktan sonra fanların montajı basit. Gene de pinleri geçirirken zorlamak gerekiyor ve kart kasayla beraber ister istemez eğiliyor. Çok zorlanırsa kartı çatlatabilirsiniz kaş yaparken göz çıkarmak gibi olur. Değerleri paylaşamam çünkü çok zorlamıyorum sistemi. 60 derece altındayken fanlar kapalı olacak şekilde kullanıyorum, boştayken, film izlerken veya internette gezerken neredeyse hiç çalışmıyor fanlar, çalıştığı zaman da 2-3 dk çalışıp tekrar duruyor. Yükteyken fanların sesli çalıştığından bahsetmişler çok rahatsız ederse ileride fanlarınızı değiştirebilirsiniz, sonuçta diğer modellerden uyguna geliyor aradaki fiyat farkına iyi fan almış olursunuz. Linkteki videoda tek fanlı modelle bile aralarında bariz sıcaklık farkını görebilirsiniz. Fanlar iki tane olunca fark da ister istemez artacaktır.

Fark etmiyor blok takıldıktan sonra fanların montajı basit. Gene de pinleri geçirirken zorlamak gerekiyor ve kart kasayla beraber ister istemez eğiliyor. Çok zorlanırsa kartı çatlatabilirsiniz kaş yaparken göz çıkarmak gibi olur. Değerleri paylaşamam çünkü çok zorlamıyorum sistemi. 60 derece altındayken fanlar kapalı olacak şekilde kullanıyorum, boştayken, film izlerken veya internette gezerken neredeyse hiç çalışmıyor fanlar, çalıştığı zaman da 2-3 dk çalışıp tekrar duruyor. Yükteyken fanların sesli çalıştığından bahsetmişler çok rahatsız ederse ileride fanlarınızı değiştirebilirsiniz, sonuçta diğer modellerden uyguna geliyor aradaki fiyat farkına iyi fan almış olursunuz. Linkteki videoda tek fanlı modelle bile aralarında bariz sıcaklık farkını görebilirsiniz. Fanlar iki tane olunca fark da ister istemez artacaktır.

İyi hoş anlatıyosunda o kartı çatlatma kısmı biraz ürpertici çocukluk arkadaşımın babasına yaptırtıcam umarım olmaz öyle bir şey ha bir de tüm kule soğutuculardamı böyle.

İyi hoş anlatıyosunda o kartı çatlatma kısmı biraz ürpertici çocukluk arkadaşımın babasına yaptırtıcam umarım olmaz öyle bir şey ha bir de tüm kule soğutuculardamı böyle.

Çatlatmadan kastım kart genelde fiziksel olarak çatlamıyor. Fazla esnetildiği için kartın içindeki veri yollarında kopukluklar olabiliyor. Kastettiğim şey buydu. Orijinal söketi kullanan neredeyse bütün kule soğutucularda bu sorunu yaşarsınız, kaldı ki neredeyse bütün AM4 kule soğutucular orijinal söketi kullanır. Ben kartı sökmeden yapıyorum montajı, zorluyor evet ama dikkat edilirse problem olmuyor. Anlamayan biri fazla zorlayıp zarar verebilir.

SE-214 XT her zaman tavsiye ettim etmeye de devam ederim.

Vallahi hiç bilemedim vazgeçesim geldi kart çatlamasıdır falandır filandır. Çok uzun iş fanı falan takmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı