R5 5600 için Vatan Bilgisayar üzerinden sıvı soğutucu önerisi

valeyellow46

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle selamünaleyküm herkese :)

Vatan Bilgisayar üzerinden sistem almak üzereyim. AMD R5 5600 işlemci için soğutucu almak istiyorum. Ailem vatan dışından bakmamı istemiyor o yüzden Vatan Bilgisayar üzerinden almak zorundayım.

Bunu düşündüm ancak bütçemizin sınırında kalıyor ve alacağım monitörün hoparlörü yok o yüzden hoparlör de almam lazım. Artı olarak klavye de alacağım. O yüzden ne kadar ucuz olursa o kadar iyi. Üst sınır vermek gerekirse 1700'ü geçmesin.

Teşekkür ederim öneriniz için.
O işlemci için sıvı soğutmaya hiç gerek yok adamakıllı kule tipi soğutucu iş görür, yanına da bolca bütçen kalır.

Maalesef ailem Vatan dışında bakmamı istemiyor güvenemiyorlar galiba. Yine de öneriniz için teşekkür ederim

Teşekkür ederim öneriniz için.

Maalesef ailem Vatan dışında bakmamı istemiyor güvenemiyorlar galiba. Yine de öneriniz için teşekkür ederim

Vatan şartsa, o zaman şunlar güzel gibi duruyor:

Vatan şartsa, o zaman şunlar güzel gibi duruyor:
Ben hava soğutmaları görmemiştim sadece sıvı soğutmaları görmüştüm. Çok sağolun. Teşekkür ederim.

5600X modelini 1 yıldır kendi soğutucusu ile kullanıyorum 70 dereceyi geçemedi şimdiye kadar canavar gibi soğutuyor bence almana gerek yok. Ha illaki alacağım diyorsan Noctua soğutucular en iyisi bu konuda ama işlemciden daha pahalıya satılıyor 🤣🤣🤣

Arkadaşlar, yeni konu açmamak adına buraya yazıyorum. 5600x var bende, stok fan kullanıyorum ve sıcaklık maksimum 70'lere çıkıyor. Gayet normal bir değer olduğunu düşünüyorum fakat bu sıvı soğutucular da ilgimi çekmiyor değil. Alsam 50 dereceleri falan görür müyüm acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı