R5 5600 ile RX 6600 darboğaz yapıyor

DeWitt

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi darboğaz yaşıyorum. Battlefield, AC Unity, Mafia 1 de ve MW2 campaign Remastered gibi oyunlarda işlemci yükü yüksek. Normal midir? Ekran kartım eskiden 580'di ve böyle olmuyordu dün ekran kartı aldım format gerekir mi acaba?

FB_IMG_1691615264299.jpg

FB_IMG_1691615266688.jpg

Bir de AMD'nin DDU gibi kendi yazılımı oluyor temizlemek için onu kullanıp dener misin sonuç nasıl olacak. Düzelmez ise bir format at.
Şimdi sıfırladım o yazılım ile sürücü kuruyorum.

Bir de AMD'nin DDU gibi kendi yazılımı oluyor temizlemek için onu kullanıp dener misin sonuç nasıl olacak. Düzelmez ise bir format at.
Hocam Black Ops Cold War 'da bakayım dedim anlık fps droplar yiyorum. HDD olabilir mi acaba ? Oyunlar HDD'ye kurulu.

Son düzenleme:
Şimdi sıfırladım o yazılım ile sürücü kuruyorum.

Hocam Black Ops Cold War'da bakayım dedim anlık FPS droplar yiyorum. HDD olabilir mi acaba? Oyunlar HDD'ye kurulu.

HDD kaç senelik? HD Tune ve CrystalDiskMark ile test edip sonuçları SS alıp atabilir misin? Ayrıca CrystalDiskInfo ile de sağlık durumuna bakalım. Drop genelde işlemci, RAM ve disk üçlemesinden yapar. Tabii AMD ekran kartın varsa sürücüden de kaynaklanıyor bazen. Şu an hangi sürümü kullanıyorsun?

HDD kaç senelik? HD Tune ve CrystalDiskMark ile test edip sonuçları SS alıp atabilir misin? Ayrıca CrystalDiskInfo ile de sağlık durumuna bakalım. Drop genelde işlemci, RAM ve disk üçlemesinden yapar. Tabii AMD ekran kartın varsa sürücüden de kaynaklanıyor bazen. Şu an hangi sürümü kullanıyorsun?
Sıfırdan temiz kurulum yaptım. Windows otomatik sürücü kurdu bende bir de böyle deneyeyim dedim. Programları kurup ss olarak atayım. Formattan önce son sürümü kullanıyordum WHQL imzalı.

Ekran Görüntüsü (1).png
Ekran Görüntüsü (2).png

Son düzenleme:
Sıfırdan temiz kurulum yaptım. Windows otomatik sürücü kurdu bende bir de böyle deneyeyim dedim. Programları kurup SS olarak atayım. Formattan önce son sürümü kullanıyordum WHQL imzalı.

Eki Görüntüle 1896763Eki Görüntüle 1896764

Dostum diskin hızı çok düşük. Anlık takılma ve drop sorunlarını bende yaşıyordum hatta benim disk okuma ve yazma da 150mb/s hızları verdiği halde düzelmedi. Bende o diski yedek olarak kullanmaya başladım yerine sıfır 2TB WD Blue aldım o takılma ve dropların hepsi düzeldi. Diski çok doldurmazsan 300-350 mb/s hızları görüyor ama biraz oyun kurup doldurmaya başladığın zaman 250-270 mb/s hız veriyor. Gayet yeterli. Tam olarak disktendir demiyorum ama görüntü onu gösteriyor şu an.

Sıfırdan temiz kurulum yaptım. Windows otomatik sürücü kurdu bende bir de böyle deneyeyim dedim. Programları kurup ss olarak atayım. Formattan önce son sürümü kullanıyordum WHQL imzalı.

Eki Görüntüle 1896763Eki Görüntüle 1896764
Hocam driver sürümünüz kaç, AMD nin son driverında kullanıcılar FPS düşüşü bildirmiş. Windows un otomatik kurduğu 22.11.12 olması lazım, o sürücüyle kaç FPS alıyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı