RX 6600 ile R5 5600G darboğaz yapar mı?

• Konuyu başlatan Adar47
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 36
  • Görüntüleme 668

Dosya Ekleri

• IMG_2098.png
    IMG_2098.png
    134,3 KB · Görüntüleme: 9
Evet, Kingston olan iyidir. Ancak fiyatı 26k civarında oluyor. Benim tavsiyem 500'lüğü kullanıp yanına 1 TB HDD alıp bir dünya oyun indirebilirsiniz. Şimdilik bu kadar yardım edebilirim. Çünkü uyumaya ihtiyacım var.

Dostum hepsiburada, trendyol gibi sitelerdeki hazır sistemler çok pahalı fiyattan satılıyor. Ayrı bir konu olarak bütçeni belirt ve sistem önerisi iste, arkadaşlar yardım etsin. Sakın o hepsiburada n11 trendyoldaki sistemleri alma pişman olursun.

5600G alacağım dememiş ki, belki zaten sahip RX 6600 alacak. Ne böyle kafanıza göre atlıyorsunuz? 5600X yerine 5600 daha avantajlı olur asıl. İkisi arasında hiç bir fark yok.
Aga alternatifte 5500 var, 5600 ne alaka. 2. Olarak ben sadece önerdim, "Git bunu al" diye kafasına silah dayamadım. Evet sistem konusu açmalıydı. Ancak bu benim değil onun sorunu. Ceza alırsa o alır.

İleride yükseltmek istiyorsan bu sistem daha mantıklı olacaktır yalnız ekipman almak istiyorsan bütçeyi 1-2K yükseltmen lazım. Bu sistemdeki işlemci çok daha iyidir aynı zamanda AMD'nin önümüzdeki yıllarda çıkartacağı işlemcilerle aynı soket yapısına sahip olan bir işlemci. AM5 soket bir yapıya sahip arkadaşın attığı sistem AM4 bir sistem. Gelecekte çıkan işlemciler AM4'e çıkmayacak onun için "ileride yükseltme yapmak istiyorsan" bu sistem daha mantıklı olacaktır. İşlemcisi de güçlüdür hem oyun hem render olarak.

Geri
Yukarı