R5 5600 işlemci boşta 54 derece oluyor

Ya soğutucu da ya da sizde bir sorun var. Tekrardan sökün macunu temizleyip işlemciye tekrar macun sürün. Düzeyi olduğunca pütürcüksüz ve temiz bir yüzey yapın. Soğutucunun ve işlemcinin birbirine temas ettiğine emin olarak soğutucuyu tekrardan takın. Sonuç halen aynıysa soğutucuyu aldığınız yere ulaşın.

Önceden böyle değildi herhangi bir bir yanlışlık yok termal macunla ilgili.

Kasa masanın altında ise nefes alamaz hafa sirkülasyonu olamadığından ısınır.
Yanımda (masada)kasanın kapağını hava akışı olsun diye açık tutuyorum

Gene de arkadaşin dediğini uygulayin derim hocam.

Hocam çok zahmetli iş teli takması 10dk falan sürmüştü ama dediğim gibi termal macunla ilgili bir sorun değil işlemcim kendi kendine overclock yapıyor o yüzden olduğunu düşünüyorum ben

Önceden bir sorun yok ise macunu sürdüğünüzde soğutucuyu takarken bir yanlışlık yaptınız muhtemelen.

Toplarken 2 kere kontrol ettik.

R5 5600 işlemcim var. Normalde video izlerken/boştayken falan 35-45 arası git gel yapıyordu ancak boşta 54 derecelere çıkmaya başladı. Minecraft gibi basit bir oyunda bile 70 derece oluyor normal mi? Bilgisayarı yeni aldım ve bozulmasından korkuyorum.
Kasperksy, Malwarebyts gibi programlarla tam tarama yapın, RAT bulaşmış olabilir.

Hocam çok zahmetli iş teli takması 10dk falan sürmüştü ama dediğim gibi termal macunla ilgili bir sorun değil işlemcim kendi kendine overclock yapıyor o yüzden olduğunu düşünüyorum ben.

Toplarken 2 kere kontrol ettik.

Macunu nasıl sürdünüz? İşlemci OC yapıyor mu kendi kendine?

Kaspersky, malwarebyts gibi programlarla tam tarama yapın, RAT bulaşmış olabilir.

ESET taraması yaptım bir şey çıkmamıştı 2 gün olmadı bilgisayara indirdiğim şeyleride VirusTotal'de aratırım.

Macunu nasıl sürdünüz? İşlemci OC yapıyor mu kendi kendine?

Normalde 3.5GHz diye biliyorum yanlışsam düzeltin 4-4.5 GHz arası kullanıyor işlemci internette güç seçeneklerinden güç tasarrufu moduna alın yazıyordu ama bende işe yaramadı. Macunu X şeklinde sürdük ve taşmadı kontrol ettik

Geri
Yukarı