R5 5600 İşlemci güncellemesi

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, Valorant oynarken sistemimde FPS sorunları yaşıyorum 280Hz monitöre sahibim ama bazen 280 değerlerini yakalamıyor ve oyun içinde kasmalar oluyor. Hatta bazen FPS 180 civarına düşüyor. Oyun içerisinden FPS sabitleme de yapıyorum ama yine stabil çalışmıyor. Bu konuda sistemim özelliklede işlemci üzerinde güncellemeler yapmak istiyorum sizce buna ihtiyaç var mı?
İşlemciyi yükseltmeyi düşünüyorum sizce bu gerekli mi? Ve tavsiye edeceğiniz bir işlemci var mı? (Intel düşünmüyorum)

• RTX 3060 12 GB.
  • R5 5600.
  • Gigabyte B450 S2H anakart.
  • 2x8 16 GB RAM.
  • 512 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
AM4 olarak 5800X3D var ama çok pahalı, belki sistemi AM5'e taşıyabilirsin ileriye dönük olarak ama anakart, CPU ve Ram değişmen gerekecek ve yine pahalı olacak ama en azıdan DDR5 geçmiş olursun. İkinci el düşünürseniz fiyat düşer elbette.

Ryzen 5 5600 boru değil, 3060'da hiç fena sayılmaz. Bence ayarları bir tık kısarak performans artışı elde etmeye çalış.

AM4 olarak 5800X3D var ama çok pahalı, belki sistemi AM5'e taşıyabilirsin ileriye dönük olarak ama anakart, CPU ve Ram değişmen gerekecek ve yine pahalı olacak ama en azıdan DDR5 geçmiş olursun. İkinci el düşünürseniz fiyat düşer elbette.
Hocam şöyle AM5’e taşımak benim için şu anda pek mümkün değil ve tam zamanlı valorant oynuyorum benim için biraz gereksiz olur.

Buradan yükseltme yapacaksan bütçe ayarla AM5'e geç. Geçmeyeceksen de CPU+RAM OC yap.

Bu OC konularına bayağı uzağım, yapabilir miyim? İleriye dönük sorun oluştur mu hiçbir bilgim yok bu konuda biraz araştırma yapayım. Teşekkürler.

Ryzen 5 5600 boru değil, 3060'da hiç fena sayılmaz. Bence ayarları bir tık kısarak performans artışı elde etmeye çalış.

Valorant'ta zaten yüksek ayarlarda oynayan yoktur varsa hata yapıyordur bence. İşlemci yükselterek optimizasyon sorunu olan Valorant için anlık FPS düşmeleri sonucuda monitör Hz altına düşmesini engellemek amacındayım. En iyi FPS aldığında 350-380 arası geçici sürelerde yaşadığım FPS droplarında 200-250 arasına düşüyor ve monitörüm 280Hz olduğu için sorun yaşıyorum işlemci yükselterek bu sorunu çözümeleyebileceğimi düşünüyorum. Evet 5600ve 3060 güzel işler çıkartıyor ama şu an için bana yeterli gelmiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı