Ryzen 5600 vs 5600X

Bana kalırsa "X" modelleri dolandırıcılıktır. Adam gibi bir soğutucu al O.C yap daha bile mantıklı.

Not: 2600X kullanıyorsun diyenler, alırken 2600'den daha ucuzdu :D.
İntel işlemciler için "X" modelleri çok fark eder. Daha güçlü oluyorlar. Örnek olarak I7 4790'nın kaldıramayacağı şeyleri 4790K kaldırabilir. Çünkü Intel "X" modelleri hariç OC imkanı sunmuyor. AMD için daha az farkedilebilir bir durum. Çünkü "X" modeli olmasa bile bir miktar OC yapma şansınız var. Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin :)

Intel işlemciler için "X" modelleri çok fark eder. Daha güçlü oluyorlar. Örnek olarak i7 4790'nın kaldıramayacağı şeyleri 4790K kaldırabilir. Çünkü Intel "X" modelleri hariç OC imkanı sunmuyor. AMD için daha az farkedilebilir bir durum. Çünkü "X" modeli olmasa bile bir miktar OC yapma şansınız var. Yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin :)

Dedikleriniz doğru. Bahsettiğim X olayı AMD için geçerli. Intel'den söz etmemiştim zaten :D.

Dedikleriniz doğru. Bahsettiğim X olayı AMD için geçerli. Intel'den söz etmemiştim zaten :D.
Ben de yanlış konuşmamak için AMD işine girmedim. 3700X kullanıyorum fakat normal versiyonundan ne farkı vardır, bilmiyorum :D AMD için "X" modelleri gereksiz olabilir ama illa ki avantaj sağladıkları noktalar vardır herhalde 🧐

Ben de yanlış konuşmamak için AMD işine girmedim. 3700X kullanıyorum fakat normal versiyonundan ne farkı vardır, bilmiyorum :D AMD için "X" modelleri gereksiz olabilir ama illa ki avantaj sağladıkları noktalar vardır herhalde 🧐

Zaten Ryzen 7 3700 diye bir model çıkarmadılar. Çünkü gerçekten saçmalık.

Her 5600'ün eti yenmezmiş 5600 g 2*8 3600 CS:GO yeri gelince 6600XT'ye rağmen 220 FPS'leri görüyor 1080p Low'da ama 5600X 350'nin altına girdiğini görmedim ve 500'ü geçiyor. 5600G yerine 5600 alsanız pek fark olmayacak ortalama 285 FPS 5600X ortalaması 410 civarı FPS oyunlarına merakın yoksa 5600 g 5600 al

Yeni konular

Geri
Yukarı