R5 5600 işlemci için stok fan yeterli mi?

Setro

Hectopat
Daha fazla  
Selam. Uzun uzun araştırmalarımın sonunda 1660 Ti ekran kartlı sistemim için B550 anakart ve Ryzen 5 5600 işlemci almaya karar verdim. Biraz araştırma yaptığımda R5 5600'ün stok fanı yetersiz, ekstra soğutma alın vs. şeyler gördüm. Stok fanı yeterli midir? Performanstan kayıp vermemek için işlemcimin soğuk çalışmasını istiyorum. Eğer yetersiz ise nasıl bir soğutma almam gerekiyor? Sıvı soğutma şart mı? (Sistemimi tamamen oyun oynamak için kullanacağım.)

Ek olarak: Bu anakart ve işlemcim ekran kartım ile uyumlu çalışır değil mi? En ufak bir darboğaz vs. olmaz değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam. Uzun uzun araştırmalarımın sonunda 1660 Ti ekran kartlı sistemim için B550 anakart ve Ryzen 5 5600 işlemci almaya karar verdim. Biraz araştırma yaptığımda R5 5600'ün stok fanı yetersiz, ekstra soğutma alın vs. şeyler gördüm. Stok fanı yeterli midir? Performanstan kayıp vermemek için işlemcimin soğuk çalışmasını istiyorum. Eğer yetersiz ise nasıl bir soğutma almam gerekiyor? Sıvı soğutma şart mı? (sistemimi tamamen oyun oynamak için kullanacağım.)

Ek olarak: Bu anakart ve işlemcim ekran kartım ile uyumlu çalışır değil mi? En ufak bir darboğaz vs. olmaz değil mi?

Sıvı soğutma şart değil ortalama bir kule tipi fan yeterli olacaktır.

Kasadan kasaya değişir ama bir kule tipi alınmalı bence.
Bu iş görür. Bütçe çıkmazsa;

Stok fan yeterli değil.

Daha 5600 kullanmıyorsun nasıl yeterli olduğu kanaatine varıyorsun? 5600 2600'e hiç benzemiyor termal olarak.

Bulunulan alana göre değişiklik gösterir. Yazın yetersiz kalır büyük ihtimalle ama kışın çok sıcak bir yerde yaşamıyor ise sıkıntı çıkaracağını ben de zannetmiyorum.

Bulunulan alana göre değişiklik gösterir. Yazın yetersiz kalır büyük ihtimalle ama kışın çok sıcak bir yerde yaşamıyor ise sıkıntı çıkaracağını ben de zannetmiyorum.
Kışın ortasında 80'in altını görmedim ben oyunlarda. Kullanmayanlar bence çok emin olmasın. Zibilyon tane stok fanlı 5600 ısınma konusu verebilirim burada

Yeni konular

Geri
Yukarı