R5 5600 işlemci sıcaklığı 100 derece olduktan sonra aniden düşüyor

keremph

Hectopat
Daha fazla  
Selamun aleyküm. AMD R5 5600 işlemci modelini kullanmaktayım. Gigabyte anakartım var. Bilgisayarı ilk aldığımda gayet normaldi bi süre sonra bilgisayar ilk açıldığında kullanımı %100'de gösteriyor, Gigabyte'ın kendi yazılımında fanlar %100'e çıkıyor sıcaklık 95 derece civarı oluyor sonra 10 dakika civarı bekleyince düşüyor. Görev yöneticisini açıyorum işlemci %5, 10 kullanırken Gigabyte'ın kendi yazılımında böyle gösteriyor. Cooler Master Masterliquid ML240l V2 modelini kullanmaktayım. Bir bilgisi olan var mı? Böyle bir şeyle karşılaşan görmedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hard disk mi kullanıyorsunuz. Kullanmıyorsanız MSConfig üzerinden işlemci ile herhangi bir oynama yaptınız mı? Başlangıç uygulamalarını kontrol ettiniz mi?

Selamun aleyküm. AMD R5 5600 işlemci modelini kullanmaktayım. Gigabyte anakartım var. Bilgisayarı ilk aldığımda gayet normaldi bi süre sonra bilgisayar ilk açıldığında kullanımı %100'de gösteriyor, Gigabyte'ın kendi yazılımında fanlar %100'e çıkıyor sıcaklık 95 derece civarı oluyor sonra 10 dakika civarı bekleyince düşüyor. Görev yöneticisini açıyorum işlemci %5, 10 kullanırken Gigabyte'ın kendi yazılımında böyle gösteriyor. Cooler Master Masterliquid ML240l V2 modelini kullanmaktayım. Bir bilgisi olan var mı? Böyle bir şeyle karşılaşan görmedim.
Sorun yok hocam bendede ilk 5 saniye kadar %100 oluyor benimde sonrasında %5 lere düşüyor o Task Managerin hatası

Öncelikle hard disk mi kullanıyorsunuz. Kullanmıyorsanız MSConfig üzerinden işlemci ile herhangi bir oynama yaptınız mı? Başlangıç uygulamalarını kontrol ettiniz mi?
M.2 SSD kullanmaktayım, MSConfig dediğiniz ne oluyor acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
M.2 SSD kullanmaktayım MSConfig dediğiniz ne oluyor acaba?

Bazı YouTube'deki performans ayarı yaptıran kişiler MSConfig üzerinden işlemci çekirdekleri etkinleştirme tarzı saçma sapan iş yapıyorlar ve işlemcideki bazı çekirdekler devre dışı kalıyor.

Bazı YouTube'deki performans ayarı yaptıran kişiler MSConfig üzerinden işlemci çekirdekleri etkinleştirme tarzı saçma sapan iş yapıyorlar ve işlemcideki bazı çekirdekler devre dışı kalıyor.
Yok hocam ekran kartım iyi diye düşünüyorum performans arttırma ayarı gibi bişey yapmadım sadece windowsu etkinleştir yazısını kaldırdım

İşlemciden bahsetmiştim🙃. CPU-Z üzerinden baktınız mı sorun olup olmadığına? Bakmadıysanız CPU Z indirip açın bize de SS atın.

İşlemciden bahsetmiştim🙃. CPU-Z üzerinden baktınız mı sorun olup olmadığına? Bakmadıysanız CPU Z indirip açın bize de SS atın.
Hocam CPU-Z uygulamasında sorun tespit etme gibi bi özellik varmı test gibi? nerden bakıcam yani sorun olup olmadığına

İlk sayfadaki değerleri kontrol edin orada çekirdek sayısı vs yazıyor.
Reis uygulamayı indirdim ancak threads kısmında 12 yazıyor ana sayfada da clock hızı vs yazıyor nereden bakacağım yardımcı olur musun? Başlangıç uygulamalarını kontrol ettiniz mi diye sormuşsunuz yeni gördüm. Pc açılırken steamdir epic EA ubisoft vs hepsi açılıyor bende

Bench Cpu Seçeneğine tıkladım sonuç bu.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-01-07 204053.png
    Ekran görüntüsü 2024-01-07 204053.png
    19,1 KB · Görüntüleme: 8

Geri
Yukarı