R5 5600 İşlemciye Ek Soğutucu Gerekli mi?

Önerdiğin ürünle bile 75 dereceleri görüyorum en zorlayıcı yerlerde macunla, kasayla alakası yok. Diğer Ryzen'lere göre bas baya soba bu.
1675607461829.png

"Diğer Ryzen'lere göre bas baya soba bu." 🤔

Soba eleştirileriniz abartı, son açılan 5600 konuların hepsinde abartı şekilde bu yorumu yapıyorsunuz. Sistemi aldığımda 5600 işlemci kullanıyordum, yük altında en fazla 78 gördüm 3.5 saatlik oyun deneyiminde. Tabii ki kasa ve havalandırma etken sebepler. Fakat soba demek için işlemcinin stok fan ile 85 90ları falan görmesi lazım o yüzden tutarlı yorum yapın.

Tavsiyeye gelince aynı işlemciye sahibim, ID-COOLING SE-214-XT ARGB 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyat
Bu soğutucu fazlasıyla işinizi görecektir.

Eğer bu soğutucu yeterli iste bunu kullanacağım teşekkürler.

Önerdiğin ürünle bile 75 dereceleri görüyorum en zorlayıcı yerlerde macunla, kasayla alakası yok. Diğer Ryzen'lere göre bas baya soba bu.
Önerdiğim ürünle 75 derece görüyorsan sorunu kendinde ara. Bu ürünle 5600 işlemciyi bırak 5600x te bile 75 derece gören yok. Ya sıkıntılı kasanı düzelt ya da insanları yanlış yönlendirme.
Ben tecrübe etmediğim bir ürün için konuşmam Gaming.gen.tr deneyimi ve Mantis 6800 sistem incelemesi
Bu konu stok fan ile kullandığım sistem, ısı değerlerim resimler ile kanıtlı. Sonradan kule tipi soğutucu aldım ve yük altında 65 i bile görmedim.

Bu soğutucu yeterli olur mu?

Soğutucu: darkFlash darkair Pro a-RGB 120mm.

Veya bana bir soğutucu önerir misin?
Şu işini görecektir. R5 5600'e soba diyen arkadaşa pek aldırma bana kalırsa ya kasasının havalandırması muazzam kötü ya da daha önce i3 üstünü kullanmayıp r5'e geçince artan 5-10 derecesi gözüne batmış.

O zaman ben yalan söylüyorum size iyi forumlar dilerim. 🙂
Kardeşim diğer ryzenlara kıyasla soba diyorsun bak ben sana aynı test benchi içerisinde 6 adet ryzen işlemcinin sıcaklıklarını paylaştım. Kimse sana yalancı demedi ben sadece bilginin hatalı olduğunu düşündüğüm için sana katılmıyorum. Burası bir forum bir konu üzerinde tartışarak birbirimizin bilgi birikimini artırmayı, yanlışları düzeltmeyi hedefliyoruz. Lütfen alınganlıkla karşılama.

Geri
Yukarı