R5 5600 kaldıracak anakart önerisi

Bold Pilot

Hectopat
Yer
Gediz/Kütahya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, sorunumu açıklayayım ilk önce: Kuzenim benden 3.5-4K arası işlemci önerisi istedi ben de anakartını sordum ASRock B450M-HDV r4.0 modeli olduğunu söyledi. İnternetten 5. nesil destekliyor mu diye kendi sitesine baktım forumda da sormuşlar daha önce herkes destekliyor yazmış. Ben de tabii ki R5 5600 önerdim.

Geldi işlemci taktık BIOS ayarlarını yaptık. Maalesef ki bu anakart 5.nesil işlemciler için yeterli gelmiyor. Oyunlara girince sistem kapanıyor. PSU testi yaptık diğer parçaları, işlemci sıcaklığını vs. alakası yok. RAM ve voltaj ayarlamaları ile alakalı bir problem var anakartta. BIOS sürümlerini denedik tek tek olmuyor. VRM'ler, MOSFET'ler çok ısındığı için kendini kapatıyor sanırım. Daha önce birçok konu açılmış bununla alakalı onları da bırakıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sizden bu işlemci ile sorunsuz çalışacak anakart istiyorum mümkünse ne kadar ucuz olursa o kadar iyi. Ben kendim ASUS Prime B450M K II ile 5.nesil sorunsuz kullanıyorum. Bence onun için de uygun olur. Yani B450'ler 550'lerden daha ucuz olduğu için tercihim o yönde.

Diğer parçaları yakın zamanda değiştirmeyi düşünmüyor zaten sadece R5 5600 sorun çıkarmayacak en ucuz anakart nedir?

Gigabyte A520M-K

Aynı işlemciyle kullanıyorum hiçbir sorunu yok

Bütçe nedir b550 almanız daha iyi olur

Bende bu var 5600 ile kullanıyorum sorunsuz bir şekilde taktığım gibi çalıştı 5000 serisi hazır geliyor zaten biostan

Bütçe nedir b550 almanız daha iyi olur

Bende bu var 5600 ile kullanıyorum sorunsuz bir şekilde taktığım gibi çalıştı 5000 serisi hazır geliyor zaten biostan
2,3k civarı hocam.

Hocam şimdi Asrock'ı ben de bilirim iyi markadır fakat bu falsoları beni çok üzdü gerçekten. Tekrar güvensek mi bilemedim. Asus veya Msi daha iyi olur mu veya Gigabyte.

Hocam şimdi Asrock'ı ben de bilirim iyi markadır fakat bu falsoları beni çok üzdü gerçekten. Tekrar güvensek mi bilemedim. Asus veya Msi daha iyi olur mu veya Gigabyte.
Asus msi falan daha pahalı en ucuz 3250tl fiyatı var tabii size kalmış bütçe yoksa a520 olabilir o fiyata

B550 olarak en ucuz msi asus 3250. a520de 2.100 2.200

Benim anakart yanlış hatırlamıyorsam yükte 60-70 dereceydi eve gidince test edip tekrardan yazarım tam hatırlamıyorum değerleri daha az olabilir

Asus msi falan daha pahalı en ucuz 3250tl fiyatı var tabii size kalmış bütçe yoksa a520 olabilir o fiyata

B550 olarak en ucuz msi asus 3250. a520de 2.100 2.200
Hocam B450 de olabilir yeter ki sıkıntı çıkarmasın. R5 5500 Asus Prime B450M-K II sorunsuz kullanıyorum misal. Tdp değerleri aynı 5600 ile 5500'ün.

Hocam B450 de olabilir yeter ki sıkıntı çıkarmasın. R5 5500 Asus Prime B450M-K II sorunsuz kullanıyorum misal. Tdp değerleri aynı 5600 ile 5500'ün.
Yanlış bilmiyorsam b450de hazır 5000 serisi gelmiyor belki güncelleyip verme ihtimalleri olur tekrardan eski işlemci takıp güncellemeniz gerekebilir

Geri
Yukarı