R5 5600 macun değişimi sonrası 82 dereceden 95 dereceye ulaştı

seumax

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarım masaüstü ve alalı bir buçuk yıl oluyor. Şu zamana kadar işlemcimin termal macununu hiç değiştirmedim ve artık geç bile kaldığımı düşünerekten bir arkadaşımdan termal macun ödünç aldım. Macun olsa olsa bir yıldır falan ondadır ve macunun markası kinamax kx-mn9. macunu değiştirmeden önce işlemciyi stres testine soktum ve maksimum 82 dereceyi gördü. Ardından macun değişimi yaptım ve işlemcimin stres testinde 95 dereceleri gördüğünü gördüm. Acaba macunu fazla mı sürdüm veya fanı mı oturtamadım diye düşünüp tekrardan macunu temizleyip az sürdüm. Halen derecelerin 95 civarı seyretmesi üzerine galiba yine bir yerde yanlışlık yaptım deyip tekrardan sürdüm ve güzelce fanı oturttum ama sonuç değişmedi. Sizce sorun neden kaynaklı olabilir? Yardımcı olabilir misiniz teşekkürler.
Not: İşlemci Ryzen 5 5600.

Macunu tam olarak nasıl sürdün? Fan düzgün oturduysa macunu düzgün sürmemişsindir.
macunu ilk başta X şeklinde, sonrasında ortasına bezelye tanesi gibi yuvarlak yaptım, en sonunda da kart gibi bişey yardımıyla yaydım. Sürme konusunda bi hata yaptığımı düşünmüyorum.

Hocam o macunun termal macun olduğuna emin miyiz gres yağı olmasın😂
valla en büyük şüphem o ya 😂

Kral büyük ihtimal temasızlık var ayrıca o termal macunu ilk defa duydum.
peki önerebileceğin fiyat performans bi macun var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı