Çözüldü R5 5600 masaüstünde 93 derece oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Doruto

Picopat
Daha fazla  
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba, bilgisayarım 2 veya 3 haftalık. Az önce CS:GO oynarken 60-80 FPS arası aldığımı gördüm (normalde 350-450) sonra masaüstüne döndüm ve işlemcinin %100 kullanıldığını ve 93 derece olduğunu gördüm ve ne yaptıysam düşmedi. AMD'nin uygulamasından baktım, hani sadece masaüstünde neden %100 kullanıp 93 derece olur işlemcim. (RDR2 de 80 derece işlemci)

Çözüm
Stok fan ama şu ana kadar hiç sorun yaşamadım, hızlı virüs taramasında sıkıntı çıkmadı. Şu an kapalı bilgisayar.

Hızlı tarama da temiz çıktı zaten geçen günkü sıcakta en fazla 85 çıktı öyle oyunda ısınacak şey değil.

Görev Yöneticisi'nden işlemciyi tamamen kullanan hangi işlem var kontrol edin.
Önce bir virüs taraması yaptır. İşlemci soğutucu ne kullanıyorsun?
Stok fan ama şuana kadar hiç sorun yaşamadım, hızlı virüs taramasında sıkıntı çıkmadı. Şuan kapalı bilgisayar.

Hocam Kaspersky kullanarak tarama yapın, soğutucunuzda problem olabilir. Bu sıcaklara rağmen 85 derecenin üstü risklidir.
Hızlı tarama da temiz çıktı zaten geçen günkü sıcakta en fazla 85 çıktı öyle oyunda ısınacak şey değil.

Stok fan ama şuana kadar hiç sorun yaşamadım, hızlı virüs taramasında sıkıntı çıkmadı. Şuan kapalı bilgisayar.
Fanınız takılırken plastik bölüm çıkarılmayı unutulmuş olabilir, egzoz fanınızın doğru çalıştığına emin olun, bilgisayarınız hava almayan bir noktadaysa daha çok hava alabileceği bir noktaya taşıyın. Sıvı soğutma ile soğutma derdinden komple kurtulabilirsiniz fakat 5600 için gerek yok. En kötü kule tipi bir soğutucu işinizi görecektir.

Acaba termal macunu sürmeyi unutmuş olabilirler mi arkadasimin hazir sisteminde unutmuştular

Stok fan ama şu ana kadar hiç sorun yaşamadım, hızlı virüs taramasında sıkıntı çıkmadı. Şu an kapalı bilgisayar.

Görev Yöneticisi'nden işlemciyi tamamen kullanan hangi işlem var kontrol edin.

Çözüm

Geri
Yukarı