R5 5600 oyunda 80 derece oluyor

ahmetgursoy

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık bir hafta önce hazır sistem satın aldım ve dün elime ulaştı. Ryzen 5600 işlemciye sahibim ve bilgisayarı stok fanla kullanıyorum. İşlem yapmazken CPU sıcaklığı 60 dereceyi buluyorken, League of Legends gibi basit bir oyunu 80 derecede çalıştırıyor. 80 dereceye çıktığında ise kasa fanlarından helikopter sesi gibi ses geliyor. Normalde fanlar gayet sessiz çalışıyorken 60 derece ve üstüne çıkınca çamaşır makinesi veya helikopter sesi gibi gürültülü bir ses çıkarıyor. Acaba herhangi bir problemi var mı yoksa stok fanla bu değerler normal mi diye düşünüyorum, sizce aldığım yere götürmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum aynı şekil bende başlık açmıştım işlemciye uygun soğutucu almanı şiddetle öneririm Çok fazla bilgim yok ama ID-Cooling veya Dark Freezer öneriyorum eğer başka bir seçenek çıkarsa da kesinlikle araştır boşa soğutucu aldım aynısı başına gelmesin. Ryzen 5 5600 çok ısınıyor.

Arkadaşlar hepinize yanıtları için teker teker çok teşekkür ederim, öncelikle ben de kule tipi soğutucuya veya sıvı soğutmaya geçmeyi düşünüyorum, sizce kule tipi yeterli olur mu? Ve 60 derece üstüne çıkınca fanlardan gelen sesler kasa fanlarından geliyor. Özellikle biri mi diye baktım fakat 4'ünün de sesi birleşiyor galiba yanlış duymuyorsam. Thermaltake View 200 TG kullanıyorum, maalesef bilgi yetersizliğinden mesh olmayan bir kasa aldım.

Arkadaşlar hepinize yanıtları için teker teker çok teşekkür ederim, öncelikle ben de kule tipi soğutucuya veya sıvı soğutmaya geçmeyi düşünüyorum, sizce kule tipi yeterli olur mu? Ve 60 derece üstüne çıkınca fanlardan gelen sesler kasa fanlarından geliyor. Özellikle biri mi diye baktım fakat 4'ünün de sesi birleşiyor galiba yanlış duymuyorsam. Thermaltake view 200 tg kullanıyorum, maalesef bilgi yetersizliğinden mesh olmayan bir kasa aldım.

Kule tipi yeterli olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı