R5 5600 sistem oyunda 80 derece oluyor

ahmetkaan9

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
Rx6700
Anakart
B550
İşlemci
Ryzen 5600
Öncelikle merhaba ben 20 Eylül'de Tebilon tarafından Ryzen 5 5600, RX6700'e sahip hazır sistem aldım ben sistemi almadan önce sistemi çok met ediyorlardı. Ben sistemi aldığıma çok pişmanım keşke RTX'li bir sistem alsaydım. Sorum: Sistemde bazı oyunlarda bilgisayar uçak oluyor ETS 2 gibi her sistemin kolayca oynayacağı oyun benim sistemde 80 dereceleri fan seviyesinin %95 olmasini ekran kartinin son derece ısınıp tamamının kullanılması. GTA 5, ETS 2 gibi oyunlarda bazılarında görülüyor sistem daha yeni niye bu kadar yorulup ısınıp fazla ses yaptığını sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba ben 20 Eylül'de Tebilon tarafından Ryzen 5 5600, RX6700'e sahip hazır sistem aldım ben sistemi almadan önce sistemi çok met ediyorlardı. Ben sistemi aldığıma çok pişmanım keşke RTX'li bir sistem alsaydım. Sorum: Sistemde bazı oyunlarda bilgisayar uçak oluyor ETS 2 gibi her sistemin kolayca oynayacağı oyun benim sistemde 80 dereceleri fan seviyesinin %95 olmasini ekran kartinin son derece ısınıp tamamının kullanılması. GTA 5, ETS 2 gibi oyunlarda bazılarında görülüyor sistem daha yeni niye bu kadar yorulup ısınıp fazla ses yaptığını sormak istedim.

Kasanın hava akışı nasıl?

Merhabalar.
1. Ryzen 5600 stok soğutucu ile 80 dereceleri görebilir normaldir.
2. Ekran kartının tamamının kullanılması zaten istenilen bir şey, bunda sıkıntı yok. Kasanın hava akışı ekran kartı sıcaklığını etkiler, çok yüksek ısılara ulaşmıyorsa sorun edilecek bir şey değil.
3. İşlemciye güzel bir kule tipi hava soğutma alınarak hem sesten hem ısıdan kurtulabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-01-26-23-21-24-485_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2023-01-26-23-21-24-485_com.miui.gallery.jpg
    37,1 KB · Görüntüleme: 106
Son düzenleme:
Hocam sıvı soğutma ya da stok fanınızı değiştirin. Bunları yapana kadar da direkt olarak BIOS üzerinden CPB'yi kapamanızı tavsiye ederim. 20 derece hatta bazen daha fazla sıcaklık düşüşü yaratıyor. Performanstan bir nebze ödün veriyorsunuz ama işlemcinizin ısınmasından iyidir.

Ve eğer açmadıysanız AMD Software üzerinden; AMD SmartAcces Memory'i (SAM) açmanızı öneririm

Yeni konular

Geri
Yukarı