R5 5600 oyunda 82 derece

1600 af

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Cyberpunk 2077 oynarken fark ettim R5 5600 82 derece normal midir sizce? Soğutucum Wraith Prism 1700RPM'de çalışıyor termal macunum da Arctic MX4 Amazon'dan almıştım orijinaldir herhalde sizce bir sorun var mı?

İnternetten karşılaştırma yapıp fazla olduğunu düşündüyseniz kasanıza ve ortam sıcaklığına göre sıcaklıkların değişmesi normal.

82 Derece biraz fazla denilebilir. Fakat oyunlarda maksimum gördüğünüz derece buysa sıkıntı edilecek bir şey yok. Asıl sıkıntı tam yük altına sokarsanız işlemci aşırı ısınacağından dolayı hız düşürmesi olacaktır.

PBO veya Auto OC açıksa kapatmayı deneyebilirsiniz. Sıcaklıklar sizi rahatsız ediyorsa soğutucu önerisi yapabiliriz.

Wraith Prism var zaten. Stok soğutucu yok. Konu sahibi öyle belirtmiş.
Wraith Prism'de stok soğutucu sayılıyor sanırım .
Hocam kuzenim o işlemci aldığı ilk gün yaktı.
Çok geçmiş olsun hocam.
İnternetten karşılaştırma yapıp fazla olduğunu düşündüyseniz kasanıza ve ortam sıcaklığına göre sıcaklıkların değişmesi normal.

82 Derece biraz fazla denilebilir. Fakat oyunlarda maksimum gördüğünüz derece buysa sıkıntı edilecek bir şey yok. Asıl sıkıntı tam yük altına sokarsanız işlemci aşırı ısınacağından dolayı hız düşürmesi olacaktır.

PBO veya Auto OC açıksa kapatmayı deneyebilirsiniz. Sıcaklıklar sizi rahatsız ediyorsa soğutucu önerisi yapabiliriz.
Söylediklerinizi nasıl yapabilirim hocam rehber videosu gibi bir şey var mı acaba? Herhalde sıvı soğutucu almam gerekiyor sanırım onların da fiyatı beni aşar şu anda 2 3 bin tl veremeyebilirim :).

Geri
Yukarı