R5 5600 oyunlarda 100% kullanılıyor

Umut_37

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, işlemci ve ekran kartımı değiştirdim. Değişiklik sonrası oyunlarda CPU kullanımım %100 seviyesinde. Tüm çekirdekler %100 görünüyor. GPU genellikle %70-80 civarında kullanılıyor. Driver güncellemesi yaptım. FHD monitörde oyun oynuyorum. İşlemcimin sürekli %100 seviyesinde olmasının sebebi nedir? Format atıp temiz bir kurulum yapsam sorunum düzelir mi?

İşlemci: Ryzen 5 5600.
Ekran kartı: MSI RTX 3060 Ti 3X OC.
Anakart: ASUS Prime A320M-K.
RAM: Kingston 2x8 16 GB RAM.
PSU: Zalman ZM600-LE 600W.

Değerleriniz normal değil. Rahatlıkla o ekran kartını besleyebilecek bir işlemciye sahipsiniz. Arka planda işlemciyi kullanan uygulamalara bakmanızı öneririm. Virüs bile olma ihtimali var. Kesin çözüm temiz kurulum olacaktır ancak, arka planda CPU hangi uygulamalar tarafından ne kadar kullanılıyor bakmanızı öneririm öncelikle. Ayrıca hangi oyunu, hangi grafik ayarlarında oynuyorsunuz? Bu darboğaza sebep olabilecek, çözünürlük ve grafik ayarlarında bir hata var mıdır, onlara da bakmak gerekir.

Ettim ancak oyundan çıkıp masaüstüne geldiğimde değerler geriliyor. Format atıp temiz kurulum sonrası test etmeyi düşünüyorum. Eğer tekrar aynı sorun olursa buraya yazarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı