R5 5600 oyunlarda 91 derece

safe12

Femtopat
Daha fazla  
Yeni sistem topladım. Ryzen 5600 oyunlarda 91 dereceler çıkıyor stock fan ile deger normal mi? Ve voltaj düşürme ve OC yapmam faydası olur mu? (ekran kartı RX 6700) (kasa sirkülasyonu gayet yeterli)

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucu alır iseniz sorun çözülür.

Stok fan o işlemci için yetersiz kalmakta. CPB kapatabilirsiniz işlemciniz sabit frekansta çalışır ama ben o işlemcide CPB kapatılmasını önermem. En iyi çözüm kule tipi soğutucu almak.

Hocam bilmediğimden soruyorum. Undervolt yapsa düzelir mi?
Bunu alabilirsiniz ekstradan.

Hocam bilmediğimden soruyorum. Undervolt yapsa düzelir mi?
Undervolt ve OC için burada işlemcinin silikon kalitesi devreye giriyor. Platinum silikona sahip bir işlemci ile Bronz silikona sahip işlemciye aynı seviyede voltaj düşürme uygulanamayacağından önce işlemci silikonunu öğrenmek lazım, sonrasında voltaj düşürme yapmak lazım. Silikon kalitesine göre voltaj düşürmenin etkisi de değişir bir miktar.

Undervolt ve OC için burada işlemcinin silikon kalitesi devreye giriyor. Platinum silikona sahip bir işlemci ile bronz silikona sahip işlemciye aynı seviyede voltaj düşürme uygulanamayacağından önce işlemci silikonunu öğrenmek lazım, sonrasında voltaj düşürme yapmak lazım. Silikon kalitesine göre voltaj düşürmenin etkisi de değişir bir miktar.

Anladım hocam teşekkür ederim :)

Yeni sistem topladım. Ryzen 5600 oyunlarda 91 dereceler çıkıyor stock fan ile deger normal mi? Ve voltaj düşürme ve OC yapmam faydası olur mu? (ekran kartı RX 6700) (kasa sirkülasyonu gayet yeterli)
İşlemci için stok yeterli sadece gaming mod benzeri bir şey varsa onu kapatın.

Oyunlarda sıkıntı varsa bir de muhtemelen hatalı montaj var.

Stock fanı yakında değiştireceğim elbette, diger sorum voltaj düşürerek sıcaklık düşürebilirim miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı