R5 5600 oyunlarda 91 derece

Peki bununla alakalı bir rehber var mıdır? Ben bulamadım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoya göz atabilirsiniz. İşlemciden işlemciye değerler değişiklik göstereceğinden dolayı tek tek denemeniz gerekli ufak ufak düşürerek.

BF 5 de 100 derece üzerini görmüş bana da garip geldi montajda mı sıkıntı var diye sordum ama yok diyor CPB kapattırdım 75 derece üzerine çıkmamış.

Bende de aynı işlemci ve soğutucu var gayet normal sıcaklıklar da çalışıyor stok ayarlarda.

Bende de aynı işlemci ve soğutucu var gayet normal sıcaklıklar da çalışıyor stok ayarlarda.

Benim de aklıma montaj sorunu geldi ne gibi bir hata yapmış olabilir acaba montajda.

Söyleyeyim kendisine.

Şimdi BIOS default çektirdim Smart fan mode açtırdım 70 derecede oyunlarda.
Öyle olması gerek zaten hocam o sıcaklık anca yazın çok sıcak bir yerdeyseniz 90 görür o da anca bf5 gibi işlemciyi çok yoran bir oyunda olur. Çok ısınan bir işlemci değil bu stok fan yeterli sadece tüm çekirdeklerini 4.4ghz de kullanamazsın o da normal stok ayarlarda hiç bir işlemciyi full turbo frekansında kullanmıyon zaten.

Öyle olması gerek zaten hocam o sıcaklık anca yazın çok sıcak bir yerdeyseniz 90 görür o da anca BF5 gibi işlemciyi çok yoran bir oyunda olur. Çok ısınan bir işlemci değil bu stok fan yeterli sadece tüm çekirdeklerini 4.4GHz de kullanamazsın o da normal stok ayarlarda hiçbir işlemciyi Full Turbo frekansında kullanmıyon zaten.

Stok fanda çok kötü benim 3600 4.2GHz de 40 derecede çalışıyor Artics Freezer Duo ile.

Yeni konular

Geri
Yukarı