R5 5600 - RTX 3060 Ti sistemin oyun performansı nasıl olur?

Yusuf11

Decapat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Core i5 12400F・ASUS ROG STRIX Radeon RX 6750 XT・ASUS PRIME H610M-K・GoodRam 8GB IRDM x2・GoodRam 512GB PX500 Gen3x4 M.2 NVMe・Thermaltake Versa T25 ARGB TG 650W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa

Razer BlackShark V2 X Gaming Kulaklık・Razer Deathadder V2 Mini Gaming Mouse
Meslek
Öğrenci, Yazılımcı, İngilizce-Türkçe Tercüman
Şu şekilde bir ürün ayarladım kendime. Şahsen 3060 yerine 3060 Ti almayacaktım, çünkü 2.000 TL fark koyuyor. Fakat o fiyat farkına değer dedikleri için bu şekilde seçim yaptım. Bu sistem oyunlarda kaç FPS verir sizce tahmini olarak?
Özellikle de Valorant için soruyorum.
Elimde 1920x1080 280 Hz bir monitör var. Bu yüzden en az 300 FPS falan almam gerek.

1671727096802.png

Hangi oyunlarda? Ayrıca bu sistem daha mantıklı.
Ekran kartı olarak RTX model almak istiyorum, çünkü birçok güzel teknoloji bulunuyor. AMD ekran kartı istemiyorum.

@yapiz
Mesela Valorant'ta kaç FPS alır?

Valorant'da RT mi açacaksınız?
RT'den kastınız RTX ise Valorant'ta RTX yok zaten. 280 HZ bir monitörüm var ve 300 FPS altına düşmek istemiyorum. En az ve ortalama FPS değerlerini öğrenmek istiyorum.
Başka oyunlardan örnek vermek isterseniz onlara da tamamım.

Ekran kartı olarak RTX model almak istiyorum, çünkü birçok güzel teknoloji bulunuyor. AMD ekran kartı istemiyorum.

@yapiz

Low ayarlar 600 civarı high ayarlar 500-300 civarı alabilirsin diye düşünüyorum RDR2 gibi GPU isteyen oyunlarda Ultra 80-110 arası alırsın diye tahmin ediyorum.

RT'den kastınız RTX ise Valorant'ta RTX yok zaten. 280 HZ bir monitörüm var ve 300 FPS altına düşmek istemiyorum. En az ve ortalama FPS değerlerini öğrenmek istiyorum.
Cs de 400-500 valorantta da o civarda alırsınız.Ryzen 5 3600 ile 250 alıyorum. 5600 ile 3600 arasında baya fark var ona göre düşün.

Hayır, RT'yi kast ettim, malum RTX bir GPU serisi, RT ise bir teknoloji.

Hayır, RT'yi kast ettim, malum RTX bir GPU serisi, RT ise bir teknoloji.
Daha önce hiç NVIDIA ekran kartı kullanmadım aslında. Eğer böyle bir destek sunuyorsa, kullanmayı düşünüyorum.

Ayrıca 3060 Ti ile 3060 farkı cidden belli oluyor mu, 3060 Ti 2.000 TL fark koyduğundan hala alma konusunda şüpheliyim. 3060 Alsam ne kadar fark olur acaba

Low ayarlar 600 civarı high ayarlar 500-300 civarı alabilirsin diye düşünüyorum RDR2 gibi GPU isteyen oyunlarda Ultra 80-110 arası alırsın diye tahmin ediyorum.

Maşallah iyi sallamışsınız.

@yapiz

Hocam NVIDIA da karşı teknolojiler var.

Yeni konular

Geri
Yukarı