Çözüldü R5 5600 - RTX 3080 sistemde işlemci sıcaklığı 95 dereceye çıkıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xiastel

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Gskill Sniper 2x8 3200Mhz Ram
Ekran kartı
Palit RTX3080 GamingPRO
Anakart
MSI B450m A PRO Max
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600
Merhaba, Ryzen 5 5600 işlemci ve Palit RTX3080 ekran kartına sahibim. 750watt 80 Gold Plus'lık PSU var. Oyunlarda Valorant ve Apex'te 1 saat sonra kasa çalışmaya devam ederken (fanlar ve ledler), DisplayPort hatası verip görüntüyü kesiyor. İşlemci sıcaklığım 95-96 derecelere sabitliyor, yük altında ve düşük ayarlarda. Çözünürlük 1080p.
Darboğaz olduğu için mi kapanıyor?
Soğutucu mu yetersiz? (Xigmatek RGB fanı var 200-300 liralık)
PSU besleyemiyor mu?
Arctic-MX4 2020 termal macun siparişi verdim, stok fan Xigmatek daha iyi olabilir mi ona göre onu takacağım.
Sorunu bulamadım undervolt yapmak şu durumda mantıklı mı? Teşekkürler arkadaşlar.
Kasa 6 fanlı görsel ekleyeceğim, ön tarafında temperli cam var. Camdan dolayı içeriye hava akışı olmuyor olabilir mi camı çıkartmak ne derece mantıklı?

Dosya Ekleri

• aaaaaa.jpg
    aaaaaa.jpg
    34 KB · Görüntüleme: 24
Çözüm
Arctic Mx-4 2020 Termal Macun sürüp kendi stok fanını taktım. Stok fan, RGB Xigmatek fandan daha faydalı mı bilmiyorum. Ama macun değişip fanı taktıktan sonra boşta 40-45 derecelerde, yükte Max 80 derece gördü. 65-71 derece arasında seyretti diyebilirim. Daha sonra CPB kapatıp, 4GHz'e CPU sabitledim ve voltajıda 1.075v yaptım. Biraz daha rahatladı 3-4 derece kadar. Şuan sorun görünmüyor, teşekkür ederim herkese.
Hocam senin b350 tomahawk vga led ışığı hakkında bir konun vardı bugün aynı olayı bende yaşadım bilgisayar çalışıyor kasa fanları vga fanı falan ama ekrana görüntü gelmiyor sen o sıkıntıyı çözdün mü
Her şeyi denedim lakin görüntü gelmiyordu. En son yeni anakart aldım ve problem çözüldü.
Arctic Mx-4 2020 Termal Macun sürüp kendi stok fanını taktım. Stok fan, RGB Xigmatek fandan daha faydalı mı bilmiyorum. Ama macun değişip fanı taktıktan sonra boşta 40-45 derecelerde, yükte Max 80 derece gördü. 65-71 derece arasında seyretti diyebilirim. Daha sonra CPB kapatıp, 4GHz'e CPU sabitledim ve voltajıda 1.075v yaptım. Biraz daha rahatladı 3-4 derece kadar. Şuan sorun görünmüyor, teşekkür ederim herkese.
Biraz da olsa azalmasına sevindim yeni kaliteli bir sıvı soğutucu aldığında düzelecektir.

Geri
Yukarı