R5 5600 RTX4060 sistem alınır mı?

Siz bitmeyeceksiniz galiba. 8 GB kartlara öcü gibi bakmayı bırakın. Bu bütçeye daha iyisi yok ayrıca 1080p oyunculuk için 8 GB VRAM hâlâ yeterli. Daha iyi ne alabilirler bu bütçeye?

Yeterli olabiliyor ama günümüz oyunlarının berbat optimizasyona sahip olduklarını düşünürsek 8 GB kurtarmıyor, sürekli donmalar yaşanıyor. TR şartlarında sistem almak zaten zor ve aldığımız sistemleri 1-2 yıl süre içinde değerlendirmemeliyiz. İleride ne olacağı belli olmaz.

Yeterli olabiliyor ama günümüz oyunlarının berbat optimizasyona sahip olduklarını düşünürsek 8 GB kurtarmıyor, sürekli donmalar yaşanıyor. TR şartlarında sistem almak zaten zor ve aldığımız sistemleri 1-2 yıl süre içinde değerlendirmemeliyiz. İleride ne olacağı belli olmaz.
Bilader bana bu bütçe için daha iyi bir kart önereceksin o zaman. Ayrıca RTX 4070 aldığın zaman optimizasyon çok mu iyi oluyor? Hem zor diyip, hem de alınmaz diyorsun. Performax ve GameBooster fanı youtuberların saçma sapan videolarını izleyip, forumlarında takılıp, burada bize olmayan bilgilerinizi satmayın. İnsanların da vebaline girmeyin. R5 5500 ve 8 GB VRAM haterları türedi bu çıkarcı youtuberlar yüzünden. Bir şeyler öğrenmek istiyorsanız, gidin Technopat izleyin.

4060 ın tam olarak hangi oyunda donmalar yaşattığını söyler misin? 1080p de ultra ayarlarda güncel hiç bir oyunda herhangi bir sorun yaşatmıyor ki bahsi geçen kart 4060 ti.sizin söylediğiniz şey mümkün değil.

AMD'nin VRAM optimizasyonu daha kötü, o yüzden 12 GB pek bir işe yaramıyor. Ayrıca 4060, teknoloji olarak tokatlıyor RX 6700 XT'yi. Test videolarından bakabilirsin. RX 6800 yerine bile tercih edilmesi gereken bir kart.
Hak verdim hocam, fakat 6800 yerine tercih etmek birazcık abartı olmuş sanki ha?

Hayır. RX 6800 XT yerine de tercih edilir bu arada. XT'yi eklememişim, kusura bakma. Ayrıca RX 6800 XT parasına RTX 4070 var. 4060'da tercih edilmez bu durumda. 4070 alınır.
Sıkıntı yok, ama benim düşüncem 7000 serisinin ucuzlamasını beklemek yönünde. Gerçi böyle gittikçe biraz zor ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı