R5 5600 RX 6700 XT sistemde görüntü sinyali yok

kralenes

Kilopat
Daha fazla  
Selam,

Daha önce bilgisayarıma bira dökülmüştü. Tamir ettirmiştim. Aradan birkaç ay sonra ekrana sinyal gitmemeye başladı. Tamire götürdüm. Tamire götürdüğüm yerde çalışırken eve gelince bilgisayarı taktığımda yine bozuldu. Yine tamire götürdüm bu sefer bana anakartın yanmış dediler. 2 günde 0 anakart aldım ve dün akşam düzgün çalışan bilgisayar sabah yine ekrana sinyal vermemeye başladı.

Sistem özellikleri:
Anakart: B550M
İşlemci: Ryzen 5 5600
Ekran kartı: RX 6700XT

Sizce nedeni ne olabilir?

Konu hakkında fikri olan varsa beni aydınlatırsa çok sevinirim

Selam,

Daha önce bilgisayarıma bira dökülmüştü. Tamir ettirmiştim. Aradan birkaç ay sonra ekrana sinyal gitmemeye başladı. Tamire götürdüm. Tamire götürdüğüm yerde çalışırken eve gelince bilgisayarı taktığımda yine bozuldu. Yine tamire götürdüm bu sefer bana anakartın yanmış dediler. 2 günde 0 anakart aldım ve dün akşam düzgün çalışan bilgisayar sabah yine ekrana sinyal vermemeye başladı.

Sistem özellikleri:

Psu yada Ekran kartından olabilir.

Selam,

Sistem özellikleri:

Cihaz açıkken Capslock/Numlock tuşlarına basınca klavyeden ışıkları yanıp sönüyor mu?

sönüyor

ekran kartını bazen dalgalanıyordu açık olduğu sıralarda ekran kartından olabilir diye düşünüyorum
Eger yanıp sönüyorsa cihazda görüntü vardır fakat monitöre aktaramıyordur. Ekran kartı, görüntü kablon, monitörün veya anakartın pcie soket kaynaklı arızalı olabilir. Anakart sıfır olduğundan en son ihtimale atabilirsin. Mümkünse farklı bir ekran kartı ile uzun uzun test etmen, %90 ekran kartı arızalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı