R5 5600 - RX 6600 sisteme PSU önerisi

Elle tutulur 350W üstü yeterli ama fiyat avantajından dolayı şu arkadaşı bırakayım konuya:

Günümüzde 550W altı modellerin iyi fiyatla satılmadığını ve elle tutulur bir iç yapıyla çıkmadığını varsayarsak en ideali PK550D. Alın geçin.

Elle tutulur 350W üstü yeterli ama fiyat avantajından dolayı şu arkadaşı bırakayım konuya:

Ekran kartının önerdiği 550, 350 çok fazla sınır olmaz mı? 550 de evet yeterlidir tabii ki.

Testlerde 450'nin minimum olması gerektiği belirtilmiş. Buna bir de işlemcinin 100 Watt üzerine çıkabildiği durumları da katmak gerek diye düşünüyorum. Anakartın, fanların sata bağlantılı diğer donanımların eklendiğini düşünürsek 350 gerçekten az gelmez mi? 450 deseniz yine anlarım çünkü.

Bu arada psu evet şu an alınabilecek en mantıklı ve sağlıklı olan model.

Bir de PSU'ların bahsettiği Watt'ın ne kadarını verebildiği de önemli.

Testlerde 450'nin minimum olması gerektiği belirtilmiş. Buna bir de işlemcinin 100 Watt üzerine çıkabildiği durumları da katmak gerek diye düşünüyorum. Anakartın, fanların sata bağlantılı diğer donanımların eklendiğini düşünürsek 350 gerçekten az gelmez mi? 450 deseniz yine anlarım çünkü.

Bu arada psu evet şu an alınabilecek en mantıklı ve sağlıklı olan model.

Bir de PSU'ların bahsettiği Watt'ın ne kadarını verebildiği de önemli.

O 450W öneri direkt sistemin tamamı için, sadece GPU için değil. PK550D alın.

@KafadanKontak

Furmark'ta spike ile 240W'ları görmüş ama 6600 ile oyun oynarken dibine kadar da abansanız o tüketime çıkması mümkün değil. O yüzden ben FurMark'ı pek tınlamıyorum, ekran kartının maksimum ulaşabileceği anlık tüketimi gösterse de çoğu zaman geçerli olmuyor o durum çünkü. Navi 23 gayet verimli bir çip, 2060'lar, 3060'lar gibi soba değil. Serin ve düşük tüketimle çalışıyor, elle tutulur bir 350W'ın yarı yolda bırakması gibi sorun yaşanmaz.

Onu geçtim, 350W ve üstü elle tutulur bir PSU yeterli derken ufak bir örnek verdim zaten. Odaklanmanız gereken nokta o değildi.

Yeni konular

Geri
Yukarı