R5 5600 - RX 6600XT sistem nasıldır?

tunatu

Centipat
Daha fazla  
Forumdaki büyüklerim Intel işlemci önermişlerdi, ben Ryzen seçtim. İnceler misiniz?

PSU yeterli olur mu? İşlemci anakart uyumlu mu? Ayrıca fan alınır mı? Ya da sıvı soğutma? Teşekkürler. Not: RAM 2x8GB.

PSU hayli hayli yeterli olur. Sıvı soğutmaya gerek yok SE 214XT yeterli olur. Sadece B550 anakart alınması daha iyi olur.

Ve ekran kartı burada daha ucuz ve daha iyi.

XFX RX 6600 soğutma açısından sıkıntılı adam akıllı soğutma için fanların yüksek hızda çalısması gerekiyor diğer modellerle karşılaştırmaları vardır bakın bence.

Ek olarak Asus modelini alırsan cashback kampanyası var ordan arttırdığın parayı diğer parçalara yatırabilirsin.

Anakart ve PSU değiştirmeni öneririm.
Anakart mATX yani Micro. Yani ufak. Tavsiyem ATX bir anakart.
Anakart:
Yakın bir fiyatı var.
Sistem aslında fena değil fakat günümüz Türkiye elektrik bağlantıları düşünüldüğünde Gold sertifikalı PSU öneririm.
Not: Bir önceki PSU'm Bronze sertifikalıydı ve ekran kartımı yakmıştı. Hemde coinlerin zirvede olduğu zamanlarda. Yani geçen sene kasım aylarında :) O yüzden PSU'nun önemini anlaman için yaşadığım tecrübeyi yaşamanı istemem. Bulunduğun konuma göre sertifikalara bak ve buna göre bir PSU al derim ben.

Daha iyi bir PCI 4.0 anakart ve M2 SSD tercih edilebilir, gerisini sana önereceklerdir zaten.
Çok teşekkür ederim
Artics Freezer ekledin mi gayet güzel alınır. Bütçe tam buysa
Bütçem 16.000 TL
Anakart ve PSU değiştirmeni öneririm.
Anakart mATX yani Micro. Yani ufak. Tavsiyem ATX bir anakart.
Anakart:
Yakın bir fiyatı var.
Sistem aslında fena değil fakat günümüz Türkiye elektrik bağlantıları düşünüldüğünde Gold sertifikalı PSU öneririm.
Not: Bir önceki PSU'm Bronze sertifikalıydı ve ekran kartımı yakmıştı. Hemde coinlerin zirvede olduğu zamanlarda. Yani geçen sene kasım aylarında :) O yüzden PSU'nun önemini anlaman için yaşadığım tecrübeyi yaşamanı istemem. Bulunduğun konuma göre sertifikalara bak ve buna göre bir PSU al derim ben.
Çok teşekkür ederim hocam. Sizler kadar bilgili değilim, değiştirmem gerekenleri söylediğiniz takdirde uygulayacağım.
PSU hayli hayli yeterli olur. Sıvı soğutmaya gerek yok SE 214XT yeterli olur. Sadece B550 anakart alınması daha iyi olur.

Ve ekran kartı burada daha ucuz ve daha iyi.
Değiştirdim anakartı. Hocam ekran kartını indirimle aldım 7348 TL’ye.
Bütçe nedir? Daha iyisi OEM olarak toplanabilir.
Maksimum 16.000 hocam.
XFX RX 6600 soğutma açısından sıkıntılı adam akıllı soğutma için fanların yüksek hızda çalısması gerekiyor diğer modellerle karşılaştırmaları vardır bakın bence.
Teşekkür ederim, sizler kadar iyi bilmiyorum.

Çok teşekkür ederim

Bütçem 16.000 TL

Çok teşekkür ederim hocam. Sizler kadar bilgili değilim, değiştirmem gerekenleri söylediğiniz takdirde uygulayacağım.

Değiştirdim anakartı. Hocam ekran kartını indirimle aldım 7348 TL’ye.

Maksimum 16.000 hocam.

Teşekkür ederim, sizler kadar iyi bilmiyorum.
Sadece ekran kartı mı mevcut elinizde. Diğerlerini aldınız mı hocam? Ona göre toplayalım gerisini.

Sadece ekran kartı mı mevcut elinizde. Diğerlerini aldınız mı hocam? Ona göre toplayalım gerisini.
Sadece ekran kartını aldım hocam. 7348 TL'ye. Toplam bütçem 16.000.
RX6600xt'yi bu fiyata alınca kaçırmak istemedim.
Yazılım ve gaming için kullanacağım, bu yüzden elimdeki bütçeyi en verimli şekilde kullanmak istiyorum. Herhangi bir marka takıntım yok, sadece güvenli ve eldeki bütçeyle kasa,psu, anakart ve işlemci uyumu vs gibi parametrelere göre en iyi oluşturulmuş sistemi arıyorum. Ekran kartı siparişini iptal bile edebilirim gerekirse.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı