R5 5600 - RX 6600XT sistem nasıldır?

Sadece ekran kartını aldım hocam. 7348 TL'ye. Toplam bütçem 16.000.
RX 6600 XT'yi bu fiyata alınca kaçırmak istemedim.
Yazılım ve Gaming için kullanacağım, bu yüzden elimdeki bütçeyi en verimli şekilde kullanmak istiyorum. Herhangi bir marka takıntım yok, sadece güvenli ve eldeki bütçeyle kasa, PSU, anakart ve işlemci uyumu vs gibi parametrelere göre en iyi oluşturulmuş sistemi arıyorum. Ekran kartı siparişini iptal bile edebilirim gerekirse.

Ekran kartı siparişini iptal et derim ben.
2000 lira fark olan ekran kartı
Olarak hazır sistem linki attım.
Karar senin elbette.

Hazır Sistem olarak önerebilirim o bütçeye

Attığın linklerde toplam tutar: 16.584,74 TL
Burası ise 16.099,18 TL
Hem daha uygun hem daha iyi.
Ekran kartı ve RAM olarak daha iyi burada.
Ve PSU Bronze sertifikalı.
Adam ekran kartını aldım diyor hazır sistem öneriyorsunuz. O sistemde psu kötü ayrıca.
mATX küçük ATX alın ne mantık? B450 alınması zaten mantıksız aynısının büyüğünü önermişsiniz.

2X

8800 civarı tutuyor bütçe çıkma imkanı varsa daha iyi bir anakart iyi olur.

Hocam Performax kasayı kullanan arkadaşlarım var ve forumda okuduklarıma bakınca almak istemiyorum.

Hocam linkini attığın kasadan çok daha iyi bir kasa genel hatlarıyla baktığımızda.
Yani iyi bir kasa demiyorum elbette, ama linkini attığın kasadan daha iyi en azından :)
Bütçeye göre kısmamız gereken yerler var gördüğüm kadarıyla.
İstersen özelleştirip Cooler Master yapabilirsin kasayı attığım linkte. Ücret farkıyla tabii.

Hocam linkini attığın kasadan çok daha iyi bir kasa genel hatlarıyla baktığımızda.
Yani iyi bir kasa demiyorum elbette, ama linkini attığın kasadan daha iyi en azından :)
Bütçeye göre kısmamız gereken yerler var gördüğüm kadarıyla.
İstersen özelleştirip Cooler Master yapabilirsin kasayı attığım linkte. Ücret farkıyla tabii.
Kasa çok kötü değil ama arkadaşın attığı dark guardian miniyi tercih ederdim ben. Güç kaynağı çok kötü.

Adam ekran kartını aldım diyor hazır sistem öneriyorsunuz. O sistemde psu kötü ayrıca.
mATX küçük ATX alın ne mantık? B450 alınması zaten mantıksız aynısının büyüğünü önermişsiniz.

2X

Ekran kartını aldığını yazımı yazdıktan sonra gördüm.
Ki iptal edebilirim de yazmış.
Niye daha fazla para versin ki daha iyi sistem almak verken?
Sen birileri yüksek fiyata bilgisayar toplasın ki bizler ucuzunu alalım mantığında mısın?
mATX ile ATX anakartta ise VRM soğutmalarından dolayı önerdim.
Ve elbette ram yükseltmek isterse diye.
Zaten attığım linkte de anakart mATX.
Bütçe bazında baktığımızda anakartı değiştirmese de olur hazır sistem linkine baktığımızda.
Fiyat/Performans odaklı gidiyor olabilir miyim acaba?

2X

Hocam şöyle söyleyeyim, yakın bir tanıdığımın halihazırda kullandığı https://www.akakce.com/monitor/en-u...ll-hd-freesync-oyuncu-u-fiyati,656581322.html monitörü 3500'e ya da https://www.hepsiburada.com/asus-tu...r-p-HBCV00000QMG9U?magaza=BETA PLUS TEKNOLOJİ bu monitörü 3199 tl'ye alacağım.
Dolayısıyla toplam bütçem monitör dahil maksimum 20 bin tl. Kasa için 17 bin tl en üst rakamım.
ben 6600xt ekran kartını 7349 tl'ye görünce hemen aldım, gerekirse iptal edebilirim, sizler kadar bilgili değilim, tek kaygım elimdeki bütçeyle en verimli sistemi almak.

Ekran kartını aldığını yazımı yazdıktan sonra gördüm.
Ki iptal edebilirim de yazmış.
Niye daha fazla para versin ki daha iyi sistem almak verken?
Sen birileri yüksek fiyata bilgisayar toplasın ki bizler ucuzunu alalım mantığında mısın?
mATX ile ATX anakartta ise VRM soğutmalarından dolayı önerdim.
Ve elbette ram yükseltmek isterse diye.
Doğru ATX alınması daha mantıklı fiyatına değecekse ama B450 önermişsiniz. B550 alınmalı artık. Ben neden insanlar yüksek fiyata toplasın isteyeyim anlamış değilim. Bu arada iptal etme imkanı varsa sizin attığınız sistem daha iyi olabilir B450 ve o kasaya rağmen.

Hocam şöyle söyleyeyim, yakın bir tanıdığımın halihazırda kullandığı https://www.akakce.com/monitor/en-u...ll-hd-freesync-oyuncu-u-fiyati,656581322.html monitörü 3500'e ya da https://www.hepsiburada.com/asus-tuf-gaming-vg247q1a-23-8-va-freesync-1920x1080-165hz-1ms-mprt-monitor-p-HBCV00000QMG9U?magaza=BETA PLUS TEKNOLOJİ bu monitörü 3199 TL'ye alacağım.
Dolayısıyla toplam bütçem monitör dahil maksimum 20 bin TL. Kasa için 17 bin TL en üst rakamım.
Ben 6600XT ekran kartını 7349 TL'ye görünce hemen aldım, gerekirse iptal edebilirim, sizler kadar bilgili değilim, tek kaygım elimdeki bütçeyle en verimli sistemi almak.

Estağfurullah seninde bilgili olduğun yerler vardır elbette.
Monitör olarak çok bilgili değilim ama biri 24" biri 27"
Oynayış keyfine göre değişkenlik gösterir.
Bu konuda sadece kendi görüşlerimi yazarım bu da seni yanlış yönlendirmeme sebep olur.
Bu olsun istemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı