Çözüldü R5 5600 - RX 6650 XT sistemde oyun oynanırken görüntü gitti

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cinar_yasarrr

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
RAM
GoodRam 8x2 16GB 3600 MHz
SSD veya HDD modeli
İntenso Premium 500GB + Apacer Panther 240GB
Ekran kartı
XFX RX 6650 XT Speedstar SWFT 210
Anakart
Asus B450mk 2
İşlemci
Ryzen 5 5600
Valorant oynuyordum ve birden ekranda görüntü gitti, ekran sinyal alamama hatası verdi, ilk başta kablo falan çıktı sandım fakat karakterimi hareket ettiremiyordum ve oyundan çıkmış olarak gözüktü ama takım arkadaşlarımla hala iletişim sağlayabiliyordum. Kabloyu kontrol ettikten sonra kasaya baktım ve ekran kartımda kırmızı bir ışık yanmaya başladığını gördüm. Kapatıp açtım birkaç kez fakat hiçbir şekilde görüntü alamadım. Her şey çalışıyor gibi gözüküyor fakat ekran kartında kırmızı bir LED yanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kart güç almıyor ya da tam yeterli güç çekemiyor bağlantılarını kontrol edebilir misin? Güç kablolarını çıkarıp tekrar takıp dene.

Ekran kartına bağlanan güç kablosu.
Kart güç almıyor ya da tam yeterli güç çekemiyor bağlantılarını kontrol edebilir misin? Güç kablolarını çıkarıp tekrar takıp dene.

Oldu teşekkür ederim fakat şimdi de ekran 64Hz ve yukarıya çıkmıyor. Normalde 144Hz'ydi. Kabloyu çıkartıp taktım fakat değişmedi.

1679792414480.png

1679792441327.png

Belki düzeltirim umuduyla AMD Software açmaya çalıştım fakat böyle bir uyarı verdi.
1679792641323.png

Not: Adrenalin Software'i yeniden kurdum ve sürücüyü güncelledim, sorun çözüldü.

Bu durum yine oldu şimdi. Neden sürekli böyle oluyor?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı